273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

HEITZ EKO 16 - 45

jakie macie ustawione parametry A oraz B Fuzzy Logic ??????

Mógłby ktoś podać jakie ma ustawione parametry pieca w trybie standardowym bądź Fuzzy Logic, mam bardzo wysokie spalanie, dom ok 120 m2, docieplony styropian 12cm, spalam ok 35 kg na dobę, wydaję mi się dużo.

dzwoniłem do serwisu odnośnie ustawienia pieca i pan powiedział ze w trybie Fuzzy Logic - zadana temperatura 65 to nigdy na tej funkcji na samym eko groszku nie przejdzie w tryb nadzoru no chyba ze coś wrzucimy na ruszt i spalanie w tym trybie jest dość duże .Odnośnie ustawień polecił 15 podawanie 25 przerwa i tu obserwujemy jeśli nie spala się to wydłużamy przerwe, i nadmuch 30 % . pełen zasyp starcza na 6 dni.

Nie mam takiego sterownika ale koleś ma i nie wiem jak wejść w opcje typu czas podawania, powietrze itp bo to co jest ustawione i pracuje w trybie fuzzy logic to porażka. Mierząc czasy stoperem wychodzi na to, że podawanie 10 przerwa ok 7-8 przy pracy pełną mocą

Czy ktoś pali ekogroszkiem '' EKOBRAN '' jeśli tak to jakie opinie na temat tego opału?

daszef

witam mam ustawine 13 podawani 25 przerwa 33moc dmuchawy przy tych ustawieniach 16minut czuwa by potem 11minut wracac do zadanej temperatury.czy to nie zadlugo spalam ok 60kg na dobe

witam czy teraz jak są mrozy na ile starcza ci groszku.ps-czy dom masz ocieplony i jakie masz ustawienia

Nie polecam tego pieca serwis do bani mają cię w dupie liczy się tylko kasa ciężki w ustawieniach ,pali mi jeden podajnik czyli ok=150kg na 6-5 dni

witam czy ktoś może się podzielić opinią tego pieca czy jest zadowolony jakie spalanie jakie parametry przy ustawieniu pozdrawiam

Witam Piec mam już ponad rok i jestem z niego bardzo zadowolony. Posiadam model Heitz Eko 2 16 kW. Faktem jest że na początku trzeba było poświęcić sporo czasu aby go dobrze skonfigurować ale potem to tylko pilnować opału w zasobniku. Pełen zasobnik wystarcza latem na 2 miesiące ciepła woda (kąpanie,zmywanie naczyń), zimą 7-8 dni. Zima 7-8-9 dni w zależności od temperatury na zewnątrz. Do pieca podpięte 4 pompki (grzejniki,podłogówka,bojler+cyrkulacja). Idealnie ustawiony harmonogram tygodniowy na piecu. Regularne czyszczenie pieca zimą raz na miesiąc,latem raz na 2-4 miesiące. Piec oceniam na 5+.

Witam, możesz coś więcej napisać o tych ustawieniach tygodniowych i jaki masz palnik .

Witam,
oczywiście również mam problem z ustawieniem parametrów na piecu dom z 2011r ściany podwójne z cegły dziurawki + styropian 10cm grubość ścian to ponad 40cm do ogrzania 240m2 przy czym podłogówka 40m2(tylko kuchnia+korytarz) i 11grzejników. Nie mam bladego pojęcia jakie ustawienia powinny być na piecu spalanie dobowe na chwilę obecną to ok 60kg dziennie!!!! Piec HEITZ EKO 35 sterownik WRT15 czarna magia ma następujące parametry:
HISTEREZA
TEMP.POMPY CO
PRACA PODAJNIKA
PRZERWA PODAJNIKA
CZAS BLOKADY
CZAS PRZEPALANIA
PRZERWA PRZEPALANIA
NADMUCH OPÓŹNIENIE
NADMUCH OBROTY
jeśli komuś udało się okiełznać to urządzenie to proszę o pomoc!! na chwilę obecną więcej czasu spędzam w kotłowni niż w domu. Ps serwis nie pomógł na ich ustawieniach jeden zasyp ok 125kg wystarczył na 1dzień

na mieszaczu ustaw 45 stopni a obniżenie temp. mieszacza 5 stopni
przerwa 10
czas podawania 40
nadmuch 30% wentylator zakryty 2/3
temp.kotła 55 do 60 a obniżenie nocne od 3 do 5 stopni
temperatura cwu 40 a obniżenie nocne np. 5
płomień ma być żółty i wychodzić za deflektor który ma rozbić ten plomień
Jeśli temperatura będzie za słaba to zwiększyć nadmuch i i zmniejszyć podawanie np, 30

podłogówka na 35 stopni

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.