281
282
226
280
Strefa ekspertów HVACR

Eko-Tech - kocioł Stąporków

Witam
Zacznij od zmiany groszku, 50kg na dobę to nawet przy niezbyt dobrze dobranych nastawach zdecydowanie za dużo. Kup 100kg groszku w dobrym składzie , lub pożycz od sąsiada jak ma sprawdzony groszek.

Witam,
Jestem nową osobą na forum, które odwiedzam już od jakiegoś czasu i czytam na temat Waszych opinii o piecu Eko-Tech. Ja ma piec 19kW ze sterownikiem ST 80 i użytkuje go od trzech sezonów z większym lub mniejszym sukcesem. Na początku zrywało mi zabezpieczenie przy ślimaku, ale to nie wina podajnika, tylko śmieci, jakie znajdowałem w nim po oczyszczeniu. Zacząłem ambitnie od najdroższych eko-groszków, gdyż myślałem, że w ten sposób mogę obniżyć zużycie. Teraz wiem, że przy tym piecu nie ma to znaczenia, gdyż od 6 miesięcy palę czeskim i jest bardzo podobnie, co do naszych rodzimych a cena jest duuużo niższa. Przy najlepszych ustawieniach udało mi się w sezonie zimowym na polskim groszku dojść do 4 dni przy jednym zasypie (ok. 125kg), obecnie na czeskim mam do 3,5 dnia. Moja sytuacja jest też nietypowa, gdyż kotłownię nie mam zlokalizowaną w domu, lecz ok. 45 metrów od niego w garażu. Na tym odcinku występują straty ok. 5°C. Rury są chyba dobrze zaizolowane (domowym sposobem): ok. 1,5 m poniżej gruntu w otulinie, dodatkowo rura ø160 wypełniona pianką. Instalacja jest podzielona na dwie, tzn. zasilanie domu otwarta, wymiennik płytowy i w domu zamknięta. Do tego pompa przy piecu i pompa przy drugim obiegu na dom. Zbiornik na c.w.u. podłączony do pierwszego obiegu. Dom nowy 176 mkw., ocieplony wełną 12. Na chwilę obecną moje ustawienia pieca to:
Temperatura zadana - 53°C
Histereza – 2 (A2)
Prędkość wentylatora – 3 na 80% (A3)
Czas pracy podajnika – 13 sek. (A4)
Czas przerwy pracy podajnika – 68 osek (A5)
Temperatura załączenia pompy - 35°C (A6)
Czas podtrzymania – 25 min (A7)
Przy tych ustawieniach w domu jest ok. 22-24°C.

proponuje:
1. zwiększyć histerezę kotła do 5 oC , węgiel potrzebuje wysokiej temperatury żeby dobrze zaczął gazować
2.zmniejszyć podawanie węgla lepiej podać 2x mniej niż 1x więcej i zmniejszyć czas postoju między podawaniem o 1/2.

Aby dobrze ostawić piec trzeba poświecić na to cały dzień i obserwować palenisko , sprawdzać popiół czy się węgiel wypala

witam a paliliście kiedyś w piecu grubszym miałem ? Jakie wtedy ustawienia w piecu eko 20 kw

Ja osobiście posiadam kocioł na eko groszek marki Lazar i jestem z niego zadowolony

Witam Wszystkich!!! kupiłem w 2011 roku kocioł Eko tech 18 kw na eko groszek w castoramie i sprawował sie dobrze do ponad roku potem zaczął przeciekać będąc jeszcze na gwarancji. Serwis przyjechał próbowal spawac ale sie poddał i odjechał potem dostałem odpowiedz że cieknie i zgnił przez złą eksploatacje zastali na sterowniku wyłaczonego kotla 40 stopni lecz wcale nie grzał. w zimie trzymaliśmy temperaturę 50-55 stopni okolo ale nie ważne twierdzą, że zgnił przez temperaturę. Dodam że kolo retorty gdzie temp. jest zwykle wyższa i topiły mi się ruszta awaryjne jest tak samo skorodowany jak i z tylu gdzie jest wyciek wody. Firma stosuje blachę złej jakości która gnije, nie przeznaczona do produkcji kotłow, przegniła na środku nie nawet na spawach, zasłania sie eksploatacją gdzie zalecaja lecz nie nakazuja utrzymywanie wysokich temperatur. Proponuja mi kupno pieca nowego zdecydowanie lepszego bo tamten jak sami twierdza, mógl zgnić ale nastepny ma byc lepszy i sprzedadza w niskiej cenie aby tylko sie odwalić. Niepojęte jest jak moze piec zgnic do 2 lat uzytkowania majac blache 4min ? dodam ze mam sucha piwnice i nie palilem drewnem mokrym ani niczym innym prócz groszku. Przestrzegam wszystkich przed kupnem pieca STĄPORKOWA firma nieuczciwa nierzetelna i maja chaos serwis 2 razy przyjeżdżal niewiedzac ze juz byli spawac niepotrafią i nie biora odpowiedzialniści za to co produkują.

Witam serdecznie mam pytanie odnoszace sie do miejsca mocowania tzw.Termika mam go zamocowanego na zaraz przy wylocie z pieca gorącej wody i konkretnie nic on nie daje mianowicie ,moja żona sprzatając piec wyciagneła czujnik temperatuiry i jak to ;-)nie włożyła go na swoje miejsce efekt zagotowanie kotła temperatura na centralnym 110 stopni C i kupa pary......wychodzi na to ,że termik nie spełnił swojej roli nie za pauzował kotła co by było jak w tym momencie gdzies bysmy pojechali wybuch kotła ?!Mam nadzieje ,że piec nada się jeszcze do użytku napełniłe go wodą i narazie wszystko ok

Ponizej link do fotek jak wygląda piec ze Stąporkowa po 4 latach. Wszystko zardzewiałe. Nawet Kratka żeliwna wewnetrzna pękła i jest niespawalna
Katastrofa z tym piecem .
https://picasaweb.google.com/vamirek/TakWygladaPiecZeStaporkowaZFirmyTERMOTECHPoKilkuLatachExploatacji#5676878852207216962

Potrzebuje pomocy. Kupilem piec Stąporków 25kw. Potrzebuje pomocy odnosnie ustawien. Mamy dom 250 metrow, bojler wody 150 litrow, nowy komin 20cm srednicy i 6.5m wysoki. Piec w tej chwili spala 1 podajnik na poltora dnia. Prosze o pilna odpowiedz jak ustawic go optymalnie zeby mniej spalal poniewaz wydaje mi sie ze za duzo spala. Spala jak wczesniej napisane poltora podajnika na poltora dnia, a nie ma w tej chwili mrozu. Wychodzi 2 tony groszku na miesiac. Model to TECH Aqua Duo 25kw. Prosze o pomoc, jak ustawic podajnik i wszystko zeby mniej spalal. Byl bym wdzieczny jak ktos by tutaj odpisal lub wyslal mi odpowiedz na adres game93@wp.pl
Przepraszam za brak polskich znakow, klawiatura zagraniczna.

http://pokazywarka.pl/fxbm3l/
Bez marudzenia i komentowania :
blacha 4 mm, użytkowany 6 lat,wyprodukowany w 2007
udostępniam te dane bo będą przydatne w przypadku ratowania pieca przed ostateczna zagładą.
Zdjęcia w pełnej rozdziałce tu:
https://drive.google.com/file/d/0B7PbEa7vZJ9yaDN0QUlrVkd6cU0/edit?usp=sharing

Witam kupiłem kocioł Stąporków 19kw z podajnikiem .
Mam problem ponieważ nie dopala mi groszku . jak by ktoś mógł pomóż swoją wiedzą mój e-mail danielkarski@wp.pl

Hi tech mają DUO 18 kW ECO z ST37 Kotłów nie ma deflektor jest to normalne na 18 kW?

Co do jakości kotła to w zasadzie nie mam zastrzeżeń, ale dużo gorszą sprawą jest serwis. Po zakończonej gwarancji musisz drogi użytkowniku radzić sobie sam, ponieważ firma ma tylko swój serwis w Stąporkowie z nikim niema żadnych umów na naprawę i aby z niego skorzystać musisz słono zapłacić za dojazd prawie jak za TAXI. Chciałem aby przyjechali w okolice Warszawy to krzyknęli koszt dojazdu ok. 600 zeta + koszty serwisu nie wiedzieli jakie. Nie skorzystałem piec jest starszy więc go wyrzucę. Dlatego odradzam zakup ich pieca wszystkim którzy mieszkają w znacznej odległości od producenta. Taka postawa znaczy, że firma pomimo certyfikatów ma klienta w du.... Moja wiedza opiera się na rozmowie z przedstawicielem firmy który odbiera telefony serwisu i serwisantem p. J. Wszyscy Cię zlewają nie wierz w zadne ich zapewnienia. Maszkupić i to wszystko.

Witam, właśnie kupiliśmy piec Eko-Tech 18 KW, został podłączony, mamy poniemiecki dom, stara instalacja i kaloryfery, 120 m, nie mamy też pompki CO. Próbowaliśmy różnych ustawień i różnego ekogroszku, nic nie pomaga, piec gaśnie. Może ktoś z okolicy Wrocławia (osiedle Gaj, blisko osiedla Krzyki) ma taki piec i mógłby cos doradzić lub pomóc ustawić - tel. 602-843-156 . Z góry dzięki za pomoc!

A piec ma dzień dzisiejszy ustawienia:
wentylator na 3
czas podawania 13
czas przerwy 70
kratka 80%
kupilismy ekogroszek PEKLORZ.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.