273
278
226
280
Strefa ekspertów HVACR

Dylemat w wyborze Oventrop, Danfoss czy Tour&Andersson?

Ja się nie zgodze ze stwierdzeniem że mają monopol. Każda firma tutaj przytaczana specjalizuje sie w poszczególnych produktach.
np Siemens czy oni mają dobre zawory rónoważące ??? - chyba wogóle ich nie mają więc jeśli chodzi o ten asortyment to nie ma co porównywac. Natomiast świętną maja elektronikę i tutaj nikt o tym złego słowa nie powie.
Honeywell - jak ktoś miał doczynienia z zaworami równoważacymi to wie że to nie świetne cudeńka. A jeśli chodzi o automatyke SUPER i tez o jakości nikt nie powie złego słowa. A o ile sobie przypominam to kolega o nicku Kacper pisał o wyborze zaworów równoważących.
TA - nie wiem czy to zbieg okoliczności czy osoby się wpisujące tutaj polubli ta firmę czy poprostu mają czym sie pochwalić jeśli chodzi o ten asortyment. i za to zbierają pochwały. Ale zawór balansowy maja bardzo dobry.
Oventrop - Nie wiem czy to forum przeznaczone jest tylko do praacownikow biurowych czy tez osoby sie tutaj wypowiadją co faktycznie mieli coś wspólnego z wykonastwem. Ale ja się nie mam do czego doczepić jeśli chodzi o Oventropa i zawór Hydrocotrol.
Danfoss - Niby najbardziej pokrzywdzony na tym forum. Moim zdaniem prawidłowo jest tutaj pomjany jako dobra armatura w tym zakresie. Nie mają co pokazać, ich produkty jeśli chodzi o zawory podpionowe to klasa niżej niżej niz Hydrocontrol czy STAD. A nie wrzucałbym ich do trzeciej ligi jak inni to moze tylko ten asortyment co klepią we włoszech bym wrzucił. Ja chwalę takie produkt w Danfossie jak Socle, przepustnice Uranie, LPM- wymienniki, zawór MTCV ale ni jak te dobre produkty nie są powiązane z pytaniem o zawory balansowe.
A jeśli chodzi o ABQMa to bardzo chciałem podziękowac za dyskusjęo tym rozwiązaniu bo przynajmniej wiem teraz z czym mam doczynienia wprawdzie nie ze wszystkim się zgodze ale na wiele spraw znalazłem odpowiedź.
podsumowując
Nie jestem ani pracownikiem Oventropa ani tym bardziej TA, czy innej firmy.
Działem od lat na rynku w działce projektowej i wykonawczej i przez te kilkanaście lat można wyrobic sobie zdanie i opinie na wiele tematów.
A każda osoba która czyta posty na forum powinna miec swoje zdanie. I każda ma możliwość się wypowiedzenia.

A co ma kalkulator do TA?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.