273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Jak ustawić piec na ekogroszek?

Bardzo dziękuje za wskazówki -niestety nie miałem możliwości sprawdzenia forum więc od dzisiaj dopiero sprawdzę podane przez Was rady.
mam jeszcze takie pytanka:
1)Wszystkim steruje programator pokojowy - ma on mozliwość ustawienia 2 temperatur (dzien/noc). tak wiec jesli ustawie noc to automatycznie woda w bojlerze(polaczona wezownica) bedzie miala taka temperature jak temp na piecu czyli bedzie zimna. Dobrze to rozumuje?

2)Korzystajac z programatora - grzałem dotychczas w domu zmieniajac 2 godziny na temp. dzienna a potem 2-4 godziny temp. nastawiana na noc.
Czy to jest rozsadne grzanie?
czy lepiej może zrobić coś takiego zeby grzac dziennie np. od 16.00 do 23.00 (czyli mniej wiecej wtedy kiedy jestem w domu) i korzystac z trybu podtrzymania itp?

z gory dzieki za komentarze

Witam
sprawdź moje ustawienia porównaj, może pozmiwniaj spróbujemy podyskutować pomyślimy o zmianach
Zapraszam

forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=314&st=0&gopid=1669&#entry1669

mam nastepujacy problem:
kociol galmet 25kw -sterownik Perfekt.

zdarza sie co jakis czas ze piec gasnie, i wysypuje groszek, jakby nie zajmowal ognem podanego swiezo groszku i wypalil to co sie palilo i koniec.

2. mam cieply komin rozumiem ze to wina czopucha ktory jest w pelni otwarty ale prosze o potwierdzenie
3. troche za mocno chyba sadza sie osadza wewnatrz kotla i czase kumuluje sie taki zbity zuzel w retorze co tlumi plomien(nie chetnie jakos spada to wszystko do szuflady na popiol)
4. co oznacza dokladnie ilosc potwietrza w sterowniku bo nie do konca rozumiem co to za parametr.

dzieki za info

witam.właśnie podłączyli mi taki sam piec czyli galmet ,jestem ciekaw jak się sprawuje , prosze o odpowiedz

Mam piec z galmetu 25kw.Ogrzewam powierzchnie 130m2 + 140 litrow
wody.Dom z lat 70 teraz ocieplony styropianem 10 okna plastk.
Mam piec juz 3 sezon. Na poczatku mialem duzo klopotow ale teraz
jakos idzie.
Piec zaczal pracowac dobrze dopiero teraz po dwoch latach mojego
zamieszkania w tym domu.
Parametry mam:
ustawienia:
-kor. nocna 3
-kor.ekonom. 3
-moc kotła 100%
-ilość powietrza 22
-temp cwu 45- ciepla woda grzana jak CO nie mam drugiej pompy
-temp zał.pompy co 30
-zakres reg. 10
-całkowanie 80
-wsp pog.60
-min obr dmuch-15
-max obr dmuch -45
-czas ruch podajnika-13( mam przełożenie 1:1250)
-max przerwa 225
-min przerwa 20
-przerwa nadzoru 15min
-czas nadmuchu nadz-11 sek
-moc nadm. nadz. 0%
-min temp zad.50
-czas wygasz. 90
cwu nie używam- mam nastawioną histerezę na 5 st.
Teraz groszku spalam okolo 17kg/dobe
Prosze o podanie swoich parametrow i innych informacji, ktore moze
nam pomoga w regulacji sterownika PERFEKT
U mnie tez sadze sa na bokach w piecu chyba to zalezy od wegla

witam , tez mam duzo kłopotów z ustawieniem pieca , więc wczoraj wprowadziłem ustawienia pana Stanisława , no i poprostu KATASTROFA ,piec spalił około 35 kg groszku w ciągu 24 godzin , w popielniku szlaka + niedopalony groszek gdy otworzylem drzwiczki wysypała sie szlaka, przeszedłem do ustawień serwisowych . Nadmienie ze dom mam o podobnej kubaturze około 150m , świezo wybudowany ocieplony styropianem 10cm prosze o pomoc .z góry dziękuje

witam lukaszbilu7
Prosze o podanie swoich parametrow bo kazdy musi ustawic swoje parametry.
Ja teraz przez ostatnie tygodnie zmieniam co tygdzien inaczej piec spala zawsze tyle samo okolo 20kg na dobe .
parametry jakie mam teraz
1 Korekcja nocna -3 C nie uzywam
2 Korekcja ekonomiczna -4 C nie uzywam
5 Moc kotła 100%
6 Ilość powietrza 25
7 Tryb pracy zimowy
8 Temperatura cwu - nie uzywam
9 Temp.załącz.pompy c.o. 30 C
10 Zakres regulacji 10 C
11 Czas całkowania 80s
12 Współczynnik pogodowy 60%
13 Obroty min.dmuchawy 18%
14 Obroty max.dmuchawy 60%
15 Czas ruchupodajnika 7s
16 Max.przerwa pracy 225s
17 Min.przerwa pracy 35s
18 Przerwa nadzoru 15min
19 Czas nadmuchu nadzoru 6s
20 Moc nadmuchu nadzoru 0%
21 Min.temp.zadana 50 C
22 Czas wygaszania 90min
23 Priorytet cwu aktywny
24 Histereza cwu 5 C
Mnie tez troche zuzluje ale nie wiem co mam jeszcze zrobic czy zwiekszyc powietrze czy zmniejszyc a moze groszek zly

ustaw przesłonę z tyłu pieca w czopuchu na otwartą do 25 % !!! W piecu powinno tworzyć się małe podciśnienie.

Witam
Mam problem z piecem z podajnikiem na eko-groszek 25KW. Ogrzewam dom 180m2 stary i nie ocieplony. Sterownik do kotoła nazywa sie "Tango Negro"
Parametry jakie mam aktualnie ustawione to :
podawanie węgla 10s.
przerwa 35s.
dmuchawa 5 w skali do 12(max.)płomień jest żółtawy.
Temperatura ustawiona jest na 60 stopni wszczedzie mam nowe grzejniki, okna i drzwi.
Zużycie węgla wacha sią 40kg. na dobę. W domu mam 23 stopnie celcjusza. Czytałem że weikszość osób ma tak ustawione piece że zużywa o połowę mniej wegla. Jak to osiągnąć? Odległość pieca od komina to około 2m kwasiaka, który jest cały czas gorący. Wyczytałem również niektórzy maja jakieś przesłony przy wylocie z pieca czy o może pomóc w zmiejszeniu spalania?

Z góry dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam.

masz za wysoka min temp zadaną ustaw na 35C zakres regulacji 8 , Obroty min.dmuchawy 14 ustaw przesłonę z tyłu pieca w czopuchu na otwartą do 25 % !!! W piecu powinno tworzyć się małe podciśnienie, a po z atym na ile metrów 150czy 250 ja mam 250 i spala mi ok 13 kg dziennie temp w domu to ok 21-22 c w razie czego pis zna meila jarekbujak@wp.pl postaram sie pomóc ja walczyłem w tamtym roku no i sie udało ida mrozy zobaczymy jak pociagnie pozdrawiam jaro

witam
Ja tez mam piec 25kw ale powierzchnie do ogrzania 130 m2 i woda 140 litrow .Kociol zamontowany w gospodarczym oklol 20m od domu tempertaura w pokoju 22 ale groszku spala 27kg przy temp. na zewnatrz + 3 a teraz przy minus w nocy 20 a w dzien - 8 okolo 40 kg/dobe
kor. nocna 0
-kor.ekonom. 0
-moc kotła 100%
-ilość powietrza 28%
-temp cwu 45-nie grzeję jeszcze wody
-temp zał.pompy co 30
-zakres reg. 10
-całkowanie 80
-wsp pog.55
-min obr dmuch-17
-max obr dmuch -50
-czas ruch podajnika-10
-max przerwa 225
-min przerwa 45
-przerwa nadzoru 15min
-czas nadmuchu nadz-6 sek
-moc nadm. nadz. 0%
-min temp zad.50
-czas wygasz. 90
cwu używam- ale mam polaczone z centralnym ogrzewaniem na jednej pompie
Wentylator otwary 80%
temperatura w pomieszczeniu gdzie sie znajduje piec teraz - 6

masz za wysoka min temp zadaną ustaw na 35C zakres regulacji 8 , Obroty min.dmuchawy 14 ustaw przesłonę z tyłu pieca w czopuchu na otwartą do 25 % !!! W piecu powinno tworzyć się małe podciśnienie, a po z atym na ile metrów 150czy 250 ja mam 250 i spala mi ok 13 kg dziennie temp w domu to ok 21-22 c w razie czego pis zna meila jarekbujak@wp.pl postaram sie pomóc ja walczyłem w tamtym roku no i sie udało ida mrozy zobaczymy jak pociagnie pozdrawiam jaro
Witam,
możesz podać swoje ustawienia na sterowniku, chętnie prztestuje.

witam lukaszbilu7
Prosze o podanie swoich parametrow bo kazdy musi ustawic swoje parametry.
Ja teraz przez ostatnie tygodnie zmieniam co tygdzien inaczej piec spala zawsze tyle samo okolo 20kg na dobe .
parametry jakie mam teraz
1 Korekcja nocna -3 C nie uzywam
2 Korekcja ekonomiczna -4 C nie uzywam
5 Moc kotła 100%
6 Ilość powietrza 25
7 Tryb pracy zimowy
8 Temperatura cwu - nie uzywam
9 Temp.załącz.pompy c.o. 30 C
10 Zakres regulacji 10 C
11 Czas całkowania 80s
12 Współczynnik pogodowy 60%
13 Obroty min.dmuchawy 18%
14 Obroty max.dmuchawy 60%
15 Czas ruchupodajnika 7s
16 Max.przerwa pracy 225s
17 Min.przerwa pracy 35s
18 Przerwa nadzoru 15min
19 Czas nadmuchu nadzoru 6s
20 Moc nadmuchu nadzoru 0%
21 Min.temp.zadana 50 C
22 Czas wygaszania 90min
23 Priorytet cwu aktywny
24 Histereza cwu 5 C
Mnie tez troche zuzluje ale nie wiem co mam jeszcze zrobic czy zwiekszyc powietrze czy zmniejszyc a moze groszek zly
Panie Stanisławie,

testuje juz od ponad 6 miesiecy Pana ustawienia, dodaje tez własne przemyślenia. Piec spala ładnie, problemu z szlakowaniem nie udało mi sie wyeliminować a próbowałem juz z róznymi dostawcami węgla, ba nawet się postarałem i sam rozdrabniałem prawie że do miału. Rezultat żaden, ani spalanie sie nie poprawiło ani temperatura. Chętnie bym z Panem podyskutował telefonicznie może coś wspólnie zaradzimy na ten piecyk :) mój adres email pako@os.pl

witam
Ja teraz zmienilem parametry na nieco inne
kor. nocna 0
-kor.ekonom. 0
-moc kotła 100%
-ilość powietrza 20%
-temp cwu 45-nie grzeję jeszcze wody
-temp zał.pompy co 30
-zakres reg. 10
-całkowanie 80
-wsp pog.55
-min obr dmuch-17
-max obr dmuch -55
-czas ruch podajnika-15
-max przerwa 225
-min przerwa 45
-przerwa nadzoru 10min
-czas nadmuchu nadz-6 sek
-moc nadm. nadz. 0%
-min temp zad.53
-czas wygasz. 90
cwu używam- ale mam polaczone z centralnym ogrzewaniem na jednej pompie
Wentylator otwary 40%
Czopuch przymkniety 40%
ogrzewam 130m2 + 140 litrow wody ale nie mam ani zaworu trojdroznego i c.o. i c.w. jest zasilane na jednej instalacji i pompie
Jezeli by mozna przyslij jakas podpowiedz co mam zrobic
Z powazaniem stanislaw

moze zobacz to nie jest wina pieca tylko instalacja ma bledy

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.