273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Buduje dom cd4... a co sadzicie o gazowych pompach ciepla?

witam mam pytanko do koki dlaczego nie ma trybu odszraniania ? hmmm

...jeżeli zrobimy wyliczenia to okaże się że z 1 m3/h otzrymamy ok 16 kW ciepła - proszę mi pokazać kocioł który ma taką wydajność....
KOKI: no wlasnie,z uwagi na to iz wydajnosci urzadzen klimatyzacyjnych sa sprowadzane do norm nie jestesmy w stanie porownac tych systemow z tradycyjnymi kotlowniami gazowymi. Mozna to zrobic poprzez analize porownawcza danego okresu z zachowaniem krzywych temperatury ale to i tak beda wartosci przyblizone.
Wedlug mnie dla kotlowni, jestesmy w stanie okreslic maksymalne zuzycie (bierzemy np 100% pracy kotla przez powiedzmy godzine, sprawdzamy w katalogu ile bierze gazu i juz wiemy) Z klima nie tak latwo bo jest to zalezne od temp zewn, czyli dalej patrzac od COP, czyli nigdy sie nie dowiemy.
Dlatego osobiscie uwazam iz nalezy ostroznie podchodzic do tego co napisales. Pozdrawiam :)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.