Gość: Piotrek
2009-08-25 00:00
wentylacja w domu drewnianym
Witam, proszę o radę w sprawie wentylacji kuchni oraz łazienki w domku drewnianym, mieszkalnym, całorocznym. W projekcie domu podane jest tylko - cytuje: "w kuchni i łazience wentylatory ścienne elektryczne, w salonie zaś kanał 14x14cm grawitacyjny" - i to właściwie tyle na temat wentylacji w projekcie domu. Nie wiem jak mam rozumieć rozwiązanie w łazience i kuchni - czy mam po prostu wykonać otwory przez ścianę budynku i wstawić wentylatory? Mój pomysł to wyciągnąć piony wentylacyjne, zarówno z łazienki jak i kuchni, na dach przy pomocy rur elastycznych lub kanałów płaskich. Proszę o radę, dodam ze ściany na których montowane będą wentylacje mają 21 cm grubości i wypełnione sa wełną mineralną, a kuchnia jest połączona z salonem. Pozdrawiam Piotrek
Gość: KLIMARO
2009-08-26 00:00
Re:wentylacja w domu drewnianym
Witaj.
Proponuję Ci zastanowić się nad wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła. Jest to może koszt wyższy na początku, biorąc pod uwagę zakup jednorazowy, jednak z perspektywy komfortu przebywania w wentylowanych pomieszczeniach i eksploatacji, jest nieoceniona. Dodatkowo spadają koszty ogrzewania w zimie, ponieważ rekuperacja pokrywa w znacznym stopniu straty ciepła, w stosunku do wentylacji grawitacyjnej.
Policz sobie również koszt wykonania komina, obróbkę i uszczelnienie dachu. Ten koszt odejmij później od ceny rekuperatora i zobaczysz, że efekt końcowy jest naprawdę zadowalający.
Polecam skontaktować się z renomowaną firmą z Twojego regionu i na pewno pomogą Ci w doborze i przekażą więcej informacji.
Pozdrawiam
Robert
Gość: gość1991
2012-08-10 09:53
Re: wentylacja w domu drewnianym