Gość: sylwiaro2
2008-03-25 00:00
wentylacja mechaniczna
Dzisiaj dostalam od swojej spółdzielni zawiadomienie o usunieciu nieprawidlowości. Chodziło o wentylacje mechaniczna, ktora zostala zainstalowana przez poprzedniego właściciela mieszkania, Włącza się ona w WC i Łazience automatycznie po włączeniu światła. Nadmienie jeszcze, ze stwierdzili nieprawidlowość po kontroli rzekomo przeprowadzonej w 2007 roku, stymze ja sobie nie przypopominam zadnych kontroli wentylacji.Dostalismy 2 tygodnie na zlikwidowanie nieprawidlowosci. Co dalej? Co "grozi" za niezlikwidowanie tego ??
Gość: Michał
2008-03-25 00:00
Re:wentylacja mechaniczna
Prawdopodobnie mogą odciąć gaz gdyż nie mozna łączyć wentylacji mechanicznej z grawitacyjną bo wtedy grawitacyjna żle funkcjonuje. Zatem w pomieszczeniu ze zła wentylacją nie mogą być uzywane urządzenia na gaz z otwrtą komorą spalania.
Gość: Lew2
2008-03-26 00:00
Re:wentylacja mechaniczna
Warunki przy których wolno stosować miejscowe wyciągi znajdują się w wielu przepisach i znajduje się wiele sytuacji w których stosowanie wentylatorów jest obowiązkowe. Tylko dla kominiarzy reguły są proste: "zero wentylacji mechanicznej". Sam przechodziłem batalię z miejscowym kominiarzem. Podstawowe pytanie czy są jakieś urządzenia spalające paliwa (stałe, ciekłe, gazowe) w mieszkaniu. To wszystko ma wpływ na to czy wolno stosować wyciągi czy też należy je stosować. Za mało danych na temat Twoich pomieszczeń.