Gość: JJt
2008-12-13 00:00
odpylacze multicyklonowe
Może ktoś pomoże i napisze namiary na firmy zajmujące się odpylaczami multicyklonowymi. Lub opisze w skrucie co to sa TAKOWE. Z GÓry dziękuję. JANUSZ
Gość: mily_26
2008-12-16 00:00
Re:odpylacze multicyklonowe
FIRMA "BART" Z SOSNOWCA ZADZWON I PEWNIE CI POMOGA!!
Gość: Piotr M7
2008-12-17 00:00
Re:odpylacze multicyklonowe
Gość: tom
2008-12-17 00:00
Re:odpylacze multicyklonowe
Multi = "wielo".
Czyli Multicyklon to urządzenie składające się z kilku cyklonów pracujących równolegle.
Może to być bateria mniejszych cyklonów ustawionych jeden obok drugiego lub specjalne urządzenie zaprojektowane tak, że we wspólnej obudowie jest kilka (a nawet kilkadziesiąt) elementów działających na zasadzie cyklonu.
Przykładem multicyklonu poziomego jest np: http://www.ecoinstal.pl/oferta/odpylacze/mos.htm /> A multicyklonu pionowego:
http://www.danthermfiltration.pl/Products/Cyclones/-_MCA_Multi-_Cyclone-11.aspx />
Gość: Ryszard H
2009-01-23 00:00
Re:odpylacze multicyklonowe
Chcę przy okazji spytać, czy istnieja cyklony oddzielające sadzę od spalin?
Kiedyś miałem schładzać spaliny wodą, lecz wskutek zawartości sadzy wymienniki się nie tylko zapychają ale też szybko korodują, podobno wskutek oddziaływania nieoddzielonych czastek stałych, m. in. sadzy...
Nie znalazłem wówczas żadnej podpowiedzi. może teraz?504026022
Gość: tom
2009-01-23 00:00
Re:odpylacze multicyklonowe
Korozja jest zapewne wynikiem skraplania (na skutek schładzania) tlenków siarki lub azotu (ewentualnie jednego i drugiego) i tworzeniem się odpowiedniego kwasu.
Użycie wody do schładzania ma sens gdy chcemy wykorzystać ciepło "odpadowe" w formie uzyskanej wody o wyższej temperaturze. Oczywiście wymiennik musi być odporny na korozję więc raczej nie ze zwykłej stali.
Jeśli nie zależy nam na ciepłej wodzie to łatwiej schłodzić spaliny powietrzem. Są takie urządzenia do przemysłowego chłodzenia gorących zapylonych gazów ale to droga "impreza". Oczywiście wszystko zależy od skali problemu :)
Odnośnie separowania cząstek stałych (sadzy) od strumienia gazów to cyklony nie charakteryzują się jakąś nadzwyczajną skutecznością (na pewno są tanie i proste w budowie). Dlatego z reguły stosuje się je jako wstępny stopień oczyszczenia. Dokładniejsze oczyszczenie można uzyskać na filtrach tkaninowych.