Firma KLIMOR zakończyła właśnie pierwsze półrocze 2015 swoich realizacji, podczas których mogła zaoferować swoim klientom oraz partnerom handlowym różnorodne rozwiązania systemów HVACR. Podczas tych realizacji KLIMOR dostarczył nie tylko centrale standardowe i centrale w wykonaniu specjalistycznym: higieniczne, basenowe, ale także szafy klimatyzacji higienicznej oraz stropy laminarne i nawiewniki z filtrami absolutnymi. Ta szeroka gama produktów znajduje zastosowanie m.in. w branży medycznej, usługowej, przemysłowej, użyteczności publicznej, o czym świadczą najnowsze realizacje.

Zobacz najbardziej interesujące realizacje KLIMOR pierwszego półrocza 2015.

Wśród interesujących realizacji, w których KLIMOR brał udział jako dostawca, należy między innymi nowopowstające Centrum Wystawienniczo- Kongresowe w Jasionce- jedno z najbardziej prestiżowych, a zarazem największych inwestycji w województwie podkarpackim. Obiekt będzie stanowił miejsce spotkań dla biznesu, polityki i nauki z kraju, jak i ze świata. W projekt wpisane zostały łącznie 23 centrale standardowe MCKS oraz podwieszane MCKT. W centralach standardowych zastosowano moduły odzysku ciepła na wymienniku obrotowym i krzyżowym, zaś centrale podwieszane wyposażono w wysokosprawne wymienniki krzyżowo- przeciwprądowe, co zdecydowanie wpływa na znaczne zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych. Oficjalne otwarcie obiektu planowane jest na koniec roku 2015.

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych (ZUOK) w Białymstoku to jedna z największych inwestycji w województwie podlaskim i kolejna dla firmy realizacja godna uwagi. W projekcie instalacji białostockiej spalarni są produkty marki KLIMOR- łącznie 24 centrale, głównie MCKS i MCKT, o przybliżonej wartości wydajności powietrza nawiewanego wynoszącej ok. 377 740 m3/h. Niektóre z central zostały wyposażone w moduły odzysku ciepła na wymienniku obrotowym.

Wśród realizacji dla obiektów użytku publicznego wyposażonych w produkty marki KLIMOR zaliczamy m. in. Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej. Na obiekt dostarczono łącznie 23 centrale MCKS o łącznym, sumarycznym wydatku powietrza53 355 m3/h na nawiewie i 36 570 m3/h na wyciągu. Centrale również wyposażono w bloki odzysku ciepła.

Powiatowa Komenda Policji w Skarżysku- Kamiennej, Miejski Zakład Autobusowy w Warszawie, Studio Nagrań Cyfrowego Polsatu, IMKA zakłady produkcyjne w Lubaniu a także hotel Diune w Kołobrzegu i pałac w Sulisławie- to kolejne ciekawsze obiekty, wyposażone w produkty KLIMOR w tym kwartale.
W branży medycznej na uwagę zasługuje obiekt Fertimedica w Warszawie, na który KLIMOR dostarczył szafy klimatyzacji higienicznej MCK- SKH z instalacją glikolowego odzysku ciepła i z układem chłodniczym.

Montaż szaf, które są urządzeniami typu „ Plug & Play”, dzięki swojej zwartej i kompaktowej budowie do pomieszczeń kliniki w optymalny sposób wpłynął na ograniczenie ilości miejsca oraz zdecydowanie ułatwi sterowanie pracą urządzenia.”- powiedział Michał Radka, Kierownik ds. Sprzedaży w firmie KLIMOR. „Szafy KLIMOR to najwyższej klasy specjalistyczne urządzenia z przeznaczeniem do klimatyzacji pomieszczeń służby zdrowia, które spełniają wysoko postawione wymagania inwestycyjno-projektowe.”- dodaje Michał Radka.

W drugim kwartale 2015 roku firma KLIMOR dostarczyła także szereg urządzeń na obiekty realizowane w różnych etapach budowy i modernizacji, co dodatkowo stanowi potwierdzenie wiarygodności firmy w zakresie przede wszystkim jakości produktów. Wśród nich znalazły się m.in.: biurowiec KBO w Rybniku, OLIMP LABORATORIES Sp. z o.o. w Nagawczynie, Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach , a także Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku.

 

 


 

Zobacz też:

Wywiad ze Sławomirem Milewskim o nowych perspektywach i realizacjach dla Klimaoprema.

Frapol zakończył jedną ze swoich realizacji - Aliplast w Lublinie.

LegioNova w Białymstoku na liście realizacji Bartosza.