Pierwsze półroczne wypadło bardzo korzystnie, jeśli chodzi o wykorzystanie zarówno rozwiązań klimatyzacji freonowej FUJITSU, jak i Urządzeń wody lodowej Klima-Therm by Clint i Sabiana w wielu realizacjach.

Klima-Therm podsumowuje realizacje I półrocza 2015.

I tak do portfela referencji KLIMA-THERM dołączyły kolejne hotele, a wśród nich 4-gwiazdkowy „Malinowy Raj” w Solcu-Zdroju, w którym komfort powietrza zapewniają systemy FUJITSU VRF Airstage, agregat wody lodowej KLIMA-THERM by CLINT i klimakonwektory SABIANA. W tym roku firma KLIMA-THERM dostarczyła urządzenia klimatyzacyjne również do Hotelu Warszawianka w podwarszawskiej Jachrance, Grand Hotelu w Kielcach oraz do XVII-wiecznego Pałacu Sulisław Hotel&SPA w województwie opolskim.

Wysoka jakość i niezawodność urządzeń oferowanych przez KLIMA-THERM zaowocowały cennymi inwestycjami zrealizowanymi dla sektora naukowego, w tym szkolnictwa wyższego. Systemy klimatyzacji komfortu z portfolio firmy zainstalowano m.in. w pomieszczeniach Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej, w budynku Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej oraz na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego.

Podobnie w sektorze inwestycji publicznych, biurowych oraz w branży handlowo-usługowej firma KLIMA-THERM pozyskała kilka dużych kontraktów. Instalacje HVACR bazujące na urządzeniach freonowych FUJITSU oraz systemach wody lodowej KLIMA-THERM by CLINT i SABIANA dostarczono na obiekty tj. m.in.: Komenda Główna Policji przy ul. Bartnickiej w Warszawie, Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie, biurowce P&V Scula w Józefowie k. Warszawy oraz AQUA w centrum Kielc, budynek Polsatu Cyfrowego i Pałac Prymasowski w Warszawie, czy np. oddział banku PKO BP w Bydgoszczy.

Pierwsze sześć miesięcy bieżącego roku obfitowały ponadto w liczne realizacje KLIMA-THERM w sektorze przemysłowym. Na teren Zakładów Produkcji Zaawansowanych Technologii Fotomicznych „Elmat” w Rogoźnicy firma dostarczyła systemy FUJITSU VRF Airstage oraz agregaty skraplające KLIMA-THERM by CLINT z przeznaczeniem do central klimatyzacyjno-wentylacyjnych KLIMOR. Układy VRF, skraplacze oraz centrale rekuperacyjne KCX marki KLIMA-THERM znalazły zastosowanie w fabryce okien i drzwi AdamS H. Pędzich w Mrągowie, z kolei w pomieszczeniach biurowych MFO w Sochaczewie - firmy wytwarzającej profile stalowe, o komfort powietrza dbają klimatyzatory typu Split i agregaty FUJITSU zasilające w chłód funkcjonujące na obiekcie centrale wentylacyjne. Jedno z najnowszych rozwiązań w ofercie KLIMA-THERM – system VRF V-III marki FUJITSU, wpisano w projekt instalacji HVACR budynku LUG Light Factory w Zielonej Górze. Na uwagę zasługuje również kolejna już inwestycja zrealizowana dla producenta preparatów parafarmaceutycznych, firmy NP Pharma: w ramach kontynuacji prac modernizacyjnych zakład w Ostrowi Mazowieckiej wyposażony został w agregat wody lodowej KLIMA-THERM by CLINT z systemem free-cooling’u. Listę najciekawszych realizacji dla sektora przemysłowego zamyka system klimatyzacji dedykowany do pomieszczeń biurowych przy magazynie wysokiego składowania zakładów Ceramiki Paradyż.

Pierwsze półrocze zaowocowało w wiele ciekawych inwestycji, jednak nie jesteśmy w stanie zebrać ich wszystkich w tym jednym miejscu. Te wymienione powyżej stanowią najciekawsze. Jednak ich ilość wskazuje, że Klima-Therm jest gotowa na finalizację kolejnych ciekawych kontraktów.