Klimaoprema Polska Sp.z o.o. to polskie przedstawicielstwo chorwackiej spółki Klimaoprema d.d., która zajmuję się produkcją urządzeń do systemów klimatyzacji, wentylacji i pomieszczeń czystych.Dziś rozmawiamy z przedstawicielem Klimaoprema Polska, Sławomirem Milewskim - Dyrektorem Handlowym na terenie Polski.

Klimaoprema-firma z 40-letnią tradycją już na polskim rynku.  Rozmowa ze Sławomirem Milewskim o tym jak zaistnieć w naszej branży.


Redakcja: Dlaczego się Państwo zdecydowali na udział w targach FWSK 2015?

Sławomir Milewski: Klimaoprema Polska Sp. z o.o. jest przedstawicielem chorwackiej spółki Klimaoprema d. d., jednego z liderów w branży wentylacyjnej działającego od ponad 40 lat. Targi Forum Wentylacji pozwalają na zaprezentowanie bardzo szerokiej gamy produktów i nowości wprowadzanych przez naszą firmę.  W szczególności chcemy podkreślić w ofercie szereg kompleksowych i innowacyjnych rozwiązań z zakresu wentylacji, klimatyzacji i ogrzewnictwa. Nasze urządzenia testowane są w najlepszych europejskich laboratoriach i posiadają odpowiednie certyfikaty., np. atesty ISO, TUV, Eurovent, Gost, PZH.


R: Do jakiej grupy zwiedzających skierowana jest oferta?

SM: Koncentrujemy się na współpracy z projektantami i architektami i to do nich kierujemy głównie naszą ofertę. Proponujemy kompleksowe rozwiązania do takich obiektów jak szpitale, biurowce lub obiekty przemysłowe. Zatrudniona kadra inżynierska w naszej firmie zawsze proponuje profesjonalne i odpowiednie rozwiązanie techniczne. Dysponujemy także programami doborowymi proponowanych rozwiązań za pomocą których szybko i sprawnie możemy dobrać technicznie produkty. Jesteśmy w stanie przygotować realne symulacje nietypowych rozwiązań z zakresu wentylacji i klimatyzacji.


R: Czym zajmuje się firma Klimaoprema - jaki jest profil jej działalności, oferta?

SM: Przede wszystkim specjalizujemy się w doradztwie i sprzedaży urządzeń i elementy z zakresu wentylacji. Jesteśmy w stanie wyposażyć w produkty wentylacyjne każdego rodzaju obiekt od małych budynków komercyjnych po duże projekty przemysłowe.

Wsparcie techniczne jest dzisiaj bardzo ważnym elementem obsługi inwestycji, dlatego nasza firma zatrudnia w dziale sprzedaży wyłącznie inżynierów z wykształceniem branżowym. Nasz zespół nieustannie śledzi nowości technologiczne zarówno w branży wentylacyjnej jak i branżach powiązanych (np. materiałoznawstwie, elektronice, elektryce, pneumatyce), ponieważ mają one wpływ na ostateczny kształt oferowanych przez nas produktów oraz ich sprawne działanie. Dzisiaj standardem jest produkowanie inteligentnych samoobsługowych budynków i dlatego nasz sektor branżowy musi jak najszybciej dostosować się do tych trendów. Nasze laboratorium fabryczne w KLIMAOPREMA stale sprawdza nowe pomysły, opracowuje innowacyjne rozwiązania w zakresie automatyzacji pracy naszych urządzeń (np. central, konwektorów, regulatorów).  Sprawdzamy też jakość surowców i materiałów produkcyjnych w trosce o zachowanie jak najwyższych standardów naszych produktów.

Fabryka prowadzi też dział konsultacji technicznych, do którego zwracamy się o pomoc w trudnych kwestiach technicznych, o jakie pytają nas projektanci. Dbamy o to, by uzyskali od nas wyczerpujące informacje i byli zadowoleni ze współpracy z nami.

Na terenie kraju działamy też w ramach serwisu posprzedażowego, szczególnie w odniesieniu do bardziej skomplikowanych w obsłudze urządzeń takich jak: centrale, fan coile, kuchenne sufity wentylacyjne GIF.

Mamy kilka rozwiązań technicznych, na których koncentruje się nasza uwaga:

1.Sufity wentylacyjne GIF do kuchni przemysłowych i restauracji.
2.Technologia pomieszczeń czystych, obejmująca projektowanie i dostawę elementów wyposażenia sal operacyjnych, laboratoriów, obiektów farmaceutycznych, aptek, szpitali, itd. Tu oferujemy też dostawę podłóg, ścian, laminatów, drzwi. Szczególnie dbamy o kompleksowość tej usługi, ponieważ jest to  bardzo specyficzny dział naszej branży, obwarowany licznymi przepisami i normami jakościowymi.
3.Produkty przeciwwybuchowe ATEX: nawiewniki, przepustnice, wentylatory, regulatory.
4.Centrale wentylacyjne AHU w specjalnych wykonaniach, np. ProPakt.
5.Klimakonwektory (fan coile) i konwektory podłogowe, w tym do środowisk wilgotnych.
6.Wentylatory przemysłowe, kanałowe, dachowe, łazienkowe, dysponujemy rozwiązaniami przeciwwybuchowymi Ex ATEX i oddymiającymi (np. ODT-SVK).
7.Systemy laboratoryjne, gdzie wymaga się utrzymania podciśnienia lub nadciśnienia, czemu służą np. regulatory CAV i VAV mechaniczne i elektroniczne (np.. RVP-P-Simply).
8.Galanteria wentylacyjna: dysze dalekiego zasięgu (SAP), nawiewniki i kratki stropowe, ścienne, podłogowe, schodowe, wiszące do hal przemysłowych, basenowe  - w wykonaniu lamelowym (ANO), wirowym (DVV), perforowanym (KDP), szczelinowym (SR, PDI), dyszowym (DRS), laminarnym (SD), czerpnie, wyrzutnie, przepustnice.
9.Klapy przeciwpożarowe. 

Nasze produkty są standardowo produkowane ze stali lub aluminium, malowane proszkowo na RAL określony w katalogu produktów. Niektóre z nich, zgodnie z wymogami normatywnymi, realizuje się ze stali AISI 304 lub 316. Wykorzystujemy też inne materiały, zależnie od potrzeb projektu.

R: Czego możemy spodziewać się z Państwa strony na FWSK 2015?

SM: Planujemy ekspozycję naszych najnowszych produktów i rozwiązań. Zaprezentujemy niektóre standardowe nawiewniki pokazując przy tym jakość wykonania. Pokażemy też kilka zaskakujących pomysłów konstrukcyjnych, które instalatorzy mogą wykorzystać do łatwiejszego montażu elementów wentylacyjnych, np.: dysze dalekiego zasięgu z płaskim siłownikiem oraz sufit wentylacyjny, które jest kompleksowym rozwiązaniem wentylacji obiektów kuchennych. Przedstawimy także nowoczesne rozwiązania regulatorów przepływu powietrza VAV.

R: Jak chcieliby Państwo zakończyć udział w FWSK 2015?

SM: Chcielibyśmy aby nasz udział w FWSK 2015 został uwieńczony nawiązaniem współpracy z szerszym gronem projektantów/architektów, żeby wzrosło zainteresowanie instalatorów i wykonawców naszą ofertą. Głównym celem naszej spółki jest zaprezentowanie naszej firmy jako profesjonalnego partnera dla każdego projektu z zakresu wentylacji.

R: Jakie cele stawiają sobie Państwo na rok 2015?

SM: Głównym celem jest znaczne poszerzenie liczby projektantów współpracujących z nasza firmą. Planujemy także poszerzenie gamy oferowanych produktów, znaczny wzrost sprzedaży w Polsce i na rynkach Wschodnioeuropejskich.

R: Czy planują Państwo jeszcze jakiś udział w targach w roku 2015?

SM: Tak, nasza firma Klimaoprema zaraz po targach w Warszawie wystawia się także na targach w Niemczech ISH we Frankfurcie 10-14 marca 2015 na którą zapraszamy wszystkich. Zachęcam do odwiedzenia nas na stanowisku nr C38 hol nr 11.1


Dziękujemy Panu za rozmowę. Życzymy samych sukcesów w nowym roku i do zobaczenia na tegorocznej edycji FWSK!

A wszystkich zainteresowanych ofertą firmy Klimaoprema zachęcamy do odwiedzenia strony www.klimaoprema.pl


Przykładowe realizacje firmy Klimaoprema:

Basen Utrine Zagrzeb

Dom programu Big Brother


Centrum Megi Skopje Macedonia

Awangarda

Europejskie Centrum Solidarności Gdańsk