Firma Rekuperatory.pl specjalizuje się w montażu systemów rekuperacji w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach i apartamentach. Od stycznia 2015 firma wykonała już kilkaset realizacji na terenie całej Polski. Rekuperację wykonać można w każdym domu niezależnie od materiału, z jakiego został zbudowany, ani od systemu grzewczego, jaki będzie go ogrzewał.

Ciekawą realizacją, którą wykonała ostatnio ekipa montażowa Rekuperatory.pl był montaż systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w domu z drewnianych bali. Dom jest nie tylko piękny, ale również energooszczędny. Można w nim zamontować najnowocześniejsze instalacje - dokładnie te same, które stosuje się w domach z pustaków.

 

W domu tym wykonanym z bali okrągłych zamontowany został rekuperator AERIS 350 LUXE z wymiennikiem przeciwprądowym o najwyższym możliwym odzysku ciepła. Główne kanały instalacji wykonano ze stalowych kanałów wentylacyjnych, a odgałęzienia z nowoczesnych polietylenowych przewodów wentylacyjnych R-Vent Flex System.Polacy najczęściej budują domy bazujące na projektach gotowych, czasami jednak zdarzają się projekty w pełni indywidualne, które zachwycają oryginalnością i odwagą. Jednym z takich projektów jest dom jednorodzinny, w którym Rekuperatory.pl zamontowały system rekuperacji w czerwcu 2015 r. w Wielkopolsce. Czyż nie jest piękny?Rekuperacja jest dla każdego! Zdrowy, nowoczesny dom, w którym stale wymieniane jest powietrze, z równoczesnym odzyskiem energii może mieć zarówno 95 m2, ale i 565 m2. Właśnie w domu o takiej powierzchni w woj. dolnośląskim, na trzech jego poziomach, działa system rekuperacji oparty na dwóch rekuperatorach: przeciwprądowym AERIS 550 LUXE oraz obrotowym R-vent Roto 12. Zamiast tradycyjnych anemostatów nawiewnych i wywiewnych inwestor wybrał prostokątne nawiewniki szczelinowe, które idealnie wkomponowały się w wystrój wnętrz.

Wentylowana jest cała powierzchnia użytkowa domu: wszystkie pokoje i łazienki, kuchnia, ciągi komunikacyjne, użytkowa piwnica, a także prywatna  sala fitness.


System rekuperacji wzbogacić można w urządzenie zwane gruntowym wymiennikiem ciepła, które poddaje obróbce cieplnej powietrze zanim trafi ono do rekuperatora. Wiele z instalacji rekuperacji, które montowane są przez Rekuperatory.pl posiadają również gwc, które dodatkowo zwiększa oszczędności zimą i zwiększa komfort latem. Zewnętrzna część instalacji położona jest w gruncie na głębokości około 2 m, gdzie panuje stała dodatnia temperatura niezależnie od pory roku. Dom jednorodzinny pod Poznaniem o powierzchni użytkowej 172 m2, w którym zamontowaliśmy rekuperator AERIS 550 LUXE z entalpicznym wymiennikiem ciepła, odzyskującym oprócz ciepła wilgoć, posiada także gruntowy wymiennik ciepła.

 

Rekuperacja umożliwia jednocześnie efektywną wentylację budynku i oszczędności na ogrzewaniu. W domach z rekuperacją zawsze jest świeżo i pachnąco, a nawiewane powietrze jest oczyszczane z kurzu i większych zanieczyszczeń. Zapraszamy do kolejnych opisów ciekawych realizacji z montażu systemu.

Zamów bezpłatną ofertę