Siłownik Lufberg to nowość w ofercie Lindab. Wśród nich można znaleźć siłowniki przeznaczone do przepustnic powietrza (np. modele DA02N24S, DA08N24PIS, DA24N24PI, DA32N220), zaworów wodnych oraz klap przeciwpożarowych (np. modele FS10S220ST, FS05S220S, FS15S220ST).

Lindab-siłownik Lufberg już w ofercie.

Szeroki asortyment siłowników LUFBERG pozwala na zastosowanie o ptymalnych rozwiązań podczas konstruowania systemów automatyzacyjnych. LUFBERG oferuje szeroką gamę modelową siłowników z momentami obrotowymi w zakresie od 2 do 32 Nm oraz całym szeregiem funkcji dodatkowych stosowanych w obecnych urządzeniach technologicznych i spełniających najwyższe wymagania standardów jakości. Niezawodność, prosty montaż i obs ługa zapewniają maksymalną funkcjonalność oraz ekonomiczną eksploatację. 

Szeroka gama siłowników, doskonałość technologiczna oraz nieustanny rozwój - to gwarancja jakości siłowników marki LUFBERG z gwarantowanym okresem gwarancji 5 lat. 

Design
Nowoczesne siłowniki łączące elegancję, bardzo kompaktowe wymiary, dużą funkcjonalność oraz prostą obsługę. Pokrywę siłownika można w prosty sposób zdjąć i w ten sposób uzyskać łatwy dostęp do zacisków oraz regulatorów wewnętrznych. Siłowniki wyposażone są w ogranicznik - punkt zabezpieczający, który nie pozwoli na obracanie się siłownika podczas swej pracy. 

Zespół mechaniczny
Uniwersalne siłowniki oferujące duży zakres momentów obrotowych wraz z możliwością umieszczenia w bardzo małej przestrzeni. W przypadku zaniku prądu elektrycznego specjalna sprężyna powrotna zapewni bezpieczne otwarcie/zamknięcie klapy, do której siłownik jest przymocowany. 

Elektronika
Do tradycyjnego rozwiązania technicznego dodane są kolejne właściwości, jak na przykład automatyczna blokada dla wszystkich modeli, która pozwala projektantom na nowe podejścia do spraw podłączenia elektrycznego siłowników. Wszystkie siłowniki wyposażone są w ochronę przepięciową, nie są im potrzebne więc żadne kolejne wyłączniki, automatycznie wyłączają się po osiągnięciu ustawionej pozycji krańcowej albo ograniczenia mech anicznego i jednocześnie pozostaje im możliwość dalszego sterowania. 

Adapter sterowania
Bardzo prosty montaż bezpośrednio na wałku klapy przy pomocy wielozadaniowego adaptera, który przeznaczony jest nie tylko do podłączenia różnych wałków, ale wykorzystać można go także jako indykatora pozycji lub ogranicznika kąta obrotu. 

Zastosowanie
• przepustnice powietrza,
• zawory wodne,
• klapy przeciwpożarowe.