273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Zgoda lokatora współdzielącego szyb wentylacyjny

Mieszkam w bloku na 3. piętrze, którego szyb wentylacyjny jest dzielony z lokalem położonym na 1. piętrze. Chciałbym założyć w swoim największym pokoju klimatyzację, ale trzeba oczywiście doprowadzić rurki z powietrzem z zewnątrz.

Najwygodniej jest wykorzystać do tego szyb wentylacyjny, ale kominiarz powiedział mi, że muszę mieć do tego zgodę właścicielki lokalu, który współdzieli ten szyb. Czy to prawda?

Szyb ma wymiary jakieś 15x20 cm, a trzeba poprowadzić dwie rurki o średnicy 5 cm. Czy wymagana jest na to zgoda właścicielki drugiego lokalu? Mogę prosić o podanie podstawy prawnej, gdzie będę mógł sprawdzić konkretny przepis?

Ktoś jest w stanie udzielić mi odpowiedzi?... :)

Może spróbuj zadać to pytanie w strefie eksperta tutaj na stronie, bo to mocno specjalistyczne.

Strach się bać co ludzie jeszcze wymyślą ;-) Po pierwsze to nie rurki z powietrzem tylko gazem (czynnikiem chłodniczym). Po drugie niczego (absolutnie niczego) nie można montować w kanałach wentylacyjnych. Po trzecie kominiarz nie jest od tego aby udzielać takich rad. Przepisy są bardzo jasne i obszerne ale zaufaj mi. Nie tędy droga i szkoda czasu na omawianie tego tematu.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.