273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Wentylacja myjni cystern samochodowych

Witam,

mam pytanie dotyczące wentylacji myjni cystern samochodowych. Czy ktoś może wie, który dokument reguluje wymogi projektowe dla takich obiektów? A może ktoś miał doczynienia z takową instalacją i zechce się podzielić doświadczeniem i uwagami. Cysterny wożą chemikalia wybuchowe (niestety na chwilę obecną nie wiem jeszcze dokładnie co to są za związki, zatem ich właściwości fizyczne i chemiczne nie są mi znane). We wspomnianej myjni mają być myte zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Bardzo proszę o informację, gdzie szukać wymogów i przepisów dotyczących takich obiektów.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
D.

Proszę o jakąkolwiek pomoc czy sugestie..

Z tego co wiem to nie ma przepisów które to regulują. Jeżeli będzie to nowy projekt budynku to może będzie projekt technologiczny ( tam sa wytyczne dla wentylacji), zapytaj architekta jako prowadzącego temat. Jeżeli natomiast robisz wentylację i nie będziesz miał projekty technologii to popytaj uzgadniającego BHP i sanepidowca którzy będą to uzgadniać. Powinni powiedzieć co podpiszą a co nie.

Dzięki wielkie za odpowiedź. Jest to juz istniejąca myjnia samochodowa, ale dotychczas przystosowana do mycia auto-cystern tylko z zewnątrz. Ponieważ jednak firma chce poszerzyć usługi o mycie od wewnątrz, należy to uwzględnić w systemie wentylacyjnym. Zgodnie z sugestią, pogrozmawiam z BHP'owcem. Dzięki jeszcze raz pomoc.
Pozdrawiam,
D.

spróbuj raczej pogadać ze strażakiem czy nie robi się z tego strefa zagrożenia wybuchem

Ok, dzięki wielkie za podpowiedzi:) pozdrawiam, d.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.