265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Prosba o porade

Dzień dobry,

Proszę o poradę jak przerobić wentylacje. Ze ściany, z kanału wychodzą mi dwie rury o średnicy 125mm (jedna ma wentylować łazienkę, druga iść aż do kuchni). Długość pomieszczenia to 2,3m

Niestety zostało to tak wyprowadzone, ze aby to ukryć musiałbym podwiesić sufit ze 25 cm.

1. Czy rury które są mogę zmienić na kanały 110mmX55mm?
2. Czy mogę zastosować aż 4 kolanka - planowany sposób prowadzenia kanału płaskiego zaznaczony na żółto?
3. Czy muszę to w jakiś sposób izolować?

Bardzo proszę o pomoc bo nie mam do kogo się zwrócić.

Zdjecie

Zdjęcia

wen30.jpg

1. w ten sposób zmieni się powierzchnia przez jaką płynie powietrze, 110x55mm odpowiada średnicy około 83mm.
2. można zastosować kolanka, konieczny jest wentylatorek zarówno w kuchni jak i w łazience, aby wentylacja miała sens
3. nie trzeba izolować kanału, powietrze wywiewana będzie ciepłe, tak jak kanał. Wkroplenie nie nastąpi.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.