290
295
293
226
Strefa ekspertów HVACR

Program do wentylacji

[quote:Vincent
]polecam program CADVENT (Lindab)
liczy opory i metry kwadratowe blachy
no i co ważne - darmowy.
[/quote]
Wolne żarty!!! Lindab proponuje ten program w cenie kilku tysięcy PLN netto za sztukę za rok :-)))) To farsa!!!

Witam, skoro są takie problemy to mozna zrobic program który pomoże Wam w pracy a nie będzie kosztował krocie. Jeżeli macie propozycje co powinien zawierać i jak powinien działać to czekam na informacje. info@softcreate.pl

[quote:Słąwek
]A może tak dokładniej gdzie moge znaleśc program WENT po przejrzałem całą stronę i nic nznalazłem.
Pozdrawiam
Potwierdzam też nie znalazłem:( a szkoda
[/quote]

Na razie liczę w Excelu, bo wiem wtedy co robię.

Na razie licze w Excelu, bo wiem co robię, al ejak znajde coś fanego to dam znać.

"Na razie licze w Excelu, bo wiem co robię, al ejak znajde coś fanego to dam znać."

Potwierdzam. Dzięki exelowi świetnie opanuje się ogólną problematykę projektowania i właściwego wykorzystania wzorów, w przeciwieństwie do wielu programów (faktem jest, że wielu projektantów rysujących układy w programach, bez nich nie mają zielonego pojęcia jak właściwie obliczać kanały. Zaznaczam WIELU, bo nie zamierzam tutaj obrażać szerokiego grona profesjonalnych projektantów).
Na podstawie tego w późniejszej fazie projektowania w programach bardzo łatwo zauważyć czy faktycznie to co się rysuje może zgadzać się z stanem faktycznym (szczególnie przy manipulacji właściwościami układu, które mogą zmieniać obliczenia). Co do programów to faktycznie jest to cadvent lub ventpack. Mam dostęp zarówno do jednego jak i drugiego. Wniosek Lindab ograniczony jest do bazy, bardzo rozbudowany chodź tak naprawdę na umór, bo wiele ikon jest powielanych i wszycanych w paski, które zabierają strasznie miejsca i robią przepych. Więc trzeba na początku poznać program aby wiedzieć co i gdzie klikać. Ventpack przyjazny program, 2-3 paski z których wszystko jest dostępne, przyjazny układ 3D (nowszy ventpack). WADA to pomoc techniczna -> Pan od pomocy technicznej fluid desku to porażka. Miałem problem z programem przy bardziej zaawansowanej rysunkowo fazie (nie radził sobie z dużą ilością danych??) - efekt prawie 30 min zdychania i myślenia w słuchawce telefonu, później 0 odzewu w przypadku takiej propozycji. Program stał się BEZUŻYTECZNY - (teraz jest ok ale na własną rękę byłem zmuszony szukać pomocy). Sam program i funkcjonalność jak najbardziej ok.
WADĄ wielu programów jest "ścinanie" się z innymi. Jeśli ma się pod cadem zainstalowane 2 różne programy konkurencyjnych firm, może być tak że nie będą działać od początku. Dlatego dobranie programu powinno być odpowiednio przemyślane lub uwzględniać użytkowanie na dwóch sprzętach.

Ludzie prosze was nie robcie dziadowania. Kurcze dobry program jest w stanie skrocic czas projektowania o 70%, jesli robicie pelna koordynacje 3d i obliczenia a niestety ciagle czytam "byle by za darmo" itd. Ludzie czy wam guzikami placa za wasze projekty? Pelen profesjonalizm? Prosze, nie rozsmieszajcie mnie. Excel? Tak jasne ale to program dla ksiegowych a nie projektantow. Kupcie sobie porzadny program za 30/40 tyś zł i uwierzcie zwroci sie wam w przeciagu roku gora dwoch lat albo kupujcie cos "programopodobne" za 2 tyś zł albo w ogole za darmo i poziom projektowania w polsce bedzie wygladal tak jak wyglada. Pozdrawiam. ps. Nie pytajcie jakie programy bo calkowicie strace szacunek do takich ludzi. Siedzicie w branzy od lat powinniscie sie orientowac co jest na rynku. Jesli sie nie orientujecie to hmm pracujcie dalej na piraconym autocadzie z darmowa nakladka powodzenia.

tak odpisze na temat piraconego autocada bo nakładki nie działają na LT a jest to oryginalny CAD i nie piracony jak niby uważasz

codaica.com - liczy tez rozwiniecia i koszty zamowien na wenylacje. w ciaglym rozwoju podobno, testuje demo

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.