273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

napełnianie 134a do ciągnika

witam wszystkich.mam problem z napelnieniem instalacji w ciagniku.napelnilem uklad nie uzywajac wagi.nie wiem dokladnie ile wprowadzilem czynnika do ukladu.sprezarka zalacza sie cyklicznie.wlacza i za chwile wylacza.cisnienie w ukladzie po stronie niskiego wynosi 2,5 bar a po wlaczeniu sprezarki schodzi do 1,5 bar i po chwili sprezarka zatrzymuje sie.cisnienie powraca do 2,5 bar i tak w kołko.czy ktos moglby mi pomoc czy to sa normalne objawy.pozdrawiam .Robert

sprawdź na tłocznej czy nie wskakuje ponad 20 pare i press wył. układ. Może skraplacz zabity jakimś ziarnem błotem itp.

dzieki za odpowiedz.moze jeszcze podam wiecej danych:
sprzet wrocil z terenu.klima sie oczywiscie wylaczala.sprawdzilem cisnienie na postoju:niskie 4 bar a wysokie okolo 8 bar.sciagnolem troche do niskie 2,5 bar a wysokie 4 bar na postoju.

ciśnienia sprawdzaj podczas pracy układu - to wiele powie (niskie i wysokie) ale tak czy inaczej układ chyba przypchany bo na postoju ciśnienia powinny się wyrównać. Szukaj przyczyny zatoru - bo w tym momencie pewnie przy pracy ciśnienie na wysokim wybija pod 27bar i to odłącza elektrosprzęgło.

Robert chyba pisząc "na postoju" miał na myśli pracę na wolnych obrotach z włączoną klima.
Radzę nie eksperymentować i napełnić na wagę.

uwaga iona jest sluszna.mialem na mysli nie pracujacy uklad.dwa razy sprawdzalem i uklad nie moze sie wyrownac.
nie wytworzylem prozni przed napelnieniem i to pewno bedzie przyczyna...

sprawdze jeszcze na tłocznej i dam znac.pozdrawiam

Witam Wszystkich. wracam ponownie z zapytaniem.sprawdzilem uklad po kilku miesiacach pracy.obecnie na pracujacym ukladzie mamy na ssaniu 1,6 bara a na tloczeniu 17 bar.byloby nie tak zle ale caly czas pracuje dmuchawa II stopnia chlodzaca skraplacz. cisnienie tloczenia jest jeszcze przywysokie.co o tym sadzicie - czy jest jeszcze cos co moznaby zrobic aby doprowadzic cisnienia do prawidlowych.pozdrawiam.

na początek sprawdź parownik i filtr (jeśli jest). Sprawdż wziernik (tzn pH czynnika) filtr pewnie do wymiany. A najlepiej ściągnąć czynnik osuszyć układ i nabić nowym wagowo i wówczas robić pomiary.

dzieki ION. bez osuszenia ukladu juz sie chyba nie obędzie.zreszta wymiana filtra wiąze sie chyba z osuszeniem ukladu. szkoda bo nie mam jeszcze pompki prozniowej i nie bardzo mam jak to zrobic.najdziwniejsze jest to ze napelnialem 2 maszyne. tam tez doszlo do pekniecia ,calkowita utrata czynnika, napelnilem uklad wagowo do prawidlowej ilosci bez osuszenia ukladu i wszystko jest ok.pozdrawiam

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.