273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

MSR i GLT ?

Witam
Spotkałem się z instrukcją niemiecką i niestrety nie wiem co oznaczają skróty MSR i GLT. Zapewne chodzi tu o automatykę lub jej komponenty. Nie są to jednak nazwy konkretnych urzadzeń (modeli) a raczej ogólnikowe nazwy systemów powszechnie funkcjonujace w ich słownictwie.
Czy ktoś mógłby mi te skróty rozszyfrować - chodzi mi o polskie odpowiedniki.

Witam.
Proszę napisać czego tyczy " instrukcja "?
Ogólnie : podane skróty są charakterystyczne dla grupy urządzeń w automatyce uzdatniania wody.

chodzi o układ sterwania klimakonwektorami GLT to Gebäudeleittechnik, co jak mi się wydaje jest okresleniem jakiejś magistrali (inteligentny budynek?), natomiast znaczenie skrótu MSR niestety jest dla mnie kompletną tajemnicą

Są to nazwy własne producenta systemu automatyki. U niego polecam prosić o informacje.

MSR - mess steuer und regelungstechnik

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.