265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Jak wyczyścić kocioł w środku ze smoły

Jak w temacie - substancje smoliste są wszędzie, a szczególnie w przewodach dymowych. Podobno jest jakiś środek w sprayu, który to rozpuszcza. Sadpal na to nie pomaga.

prosze pana za niska temperatura utrzymywana na kotle lub palenie mokrym drewnem , nie ma możliwości wyczyści czymkolwiek smoły, pali tylko w kotle na temperaturze powyzej 56 stopni

Palnikiem

Gdzieś słyszałem o wrzuceniu do paleniska miedzi i podobno to działa

Nie wiedziałem, że jest jakiś spray który rozpuszcza smołę. Chociaż teraz już mnie nic nie zdziwi. Ja niestety musiałem sobie radzić domowymi sposobami, czyli czyszczenie szczotką drucianą. Teraz już się zmądrzyłem i do każdego palenia dodaję trochę środka spalsadz i nie muszę już tak często czyścić.

Ja używam spalsadz. Co prawda od niedawna go stosuję więc nie mam jeszcze wyrobionego zdania, ale kupiłem go z polecenia znajomych im podobno pomógł.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.