265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

grzejniki dołem chłodne

Witam.
Proszę o pomoc. Wprowadziłem się niedawno do mieskzania, które jest ogzrewane piecem na olej - 1 piec na 16 rodzin (lub coś ok. tego)
Niestety grzejniki mam dołem chlodniejsze i to tak w skali od 1 do 10 to na 5 chłodniejsze niż u góry. Odpowietrzaqnie nic nie dało. Są chyba dobrze skryzowane.

Cóz poradzić????

w innych miszkaniach tez tak jest ??

są chłodniejsze, ale nie w takim stopniu jak u mnie. Tylko u sąsiada, do którego instalacja idzie ode mnie jest podobnie. Dodam, że góra jest gorąca w stopniu odpowiednim.
Jest problem z powrotem wody, jest ona ledwo letnia.

jesli masz grzejnik częściowo ciepły to jest to problem zapowietrzenia tego grzejnika a nie kryzowania. Najlepiej zastosuj separator powietrza i po sprawie

Z tymi separatorami to chyba jakiś ich hurtownik.

Nie gadajcie bzdur z tym zpowietrzeniem - jeśli są zimne poziomo (cała góra gorąca i cały dół zimny), to za mało ciepła dostają (wody przepływa w stosunku do zapotrzebowania ciepła)!

Zapowietrzone grzejniki są zimne PIONOWO!

A poza tym ważne czy ma odpowiednio ciepło w pomieszczeniach.

sorki nie przeczytalem dokładnie pytania. Zgadzam sie ze stwierdzeniem że jeśłi grzejnik jest zapowietrzony to w pionie jest zimny tzn tylko jest ciepły od strony przyłaczy a przez reszte powierzchni nie oddaje ciepła .

Przepraszam za pomyłkę

Takie problemy można w bardzo łatwy sposób naprawic https://wentylacja.com.pl/news/grzejnik-nie-grzeje-co-jest-przyczyna-67228.html

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.