265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Dobór klimatyzatora

Witam. Stoję przed wyborem klimatyzatora do pomieszczenia sklepowego. Urządzenie musi mieć ok. 5,5 kW mocy. W związku z tym mam pytania:
- Czy warto inwestować w urządzenia inwenterowe? Spotkałem się z opinią, że zastosowanie tego typu urządzeń ma sens jedynie w przypadku instalacji multisplit.
- Jaki jest rzeczywisty zysk energii w przypadku zastosowania jednopunktowego inwentera?
- Przedstawiciel pewnej firmy zajmującej się instalacją klimatyzacji przekonuje mnie, że nie warto inwestować w urządzenia Fujitsu czy LG na rzecz klimatyzatorów tańszych. Jakie klimatyzatory w wersjach inwenter i zwykłej o zadanej mocy są warte polecenia?

Jeżeli chodzi o splity to polecam LG
z inwerterem S8AW-cena katalog 5590PLN
bez inwertera S18AHP-cena katalog 4590 PLN
lub G18AH-cena katalog 3090 PLN
w razie pytan www.loximide.com.pl

w układach na tyle złożonych jak inwerterowe należy trzymać się uznanej na rynku marki
są to urządzenia ze złożoną automatyką i byle jaki producent tylko się na tym wykłada.
Zyski są - głównie ze względu na spręzarki stałoprądowe i eliminacje strat pośligu magnetycznego występującego w typowych silnikach klatkowych i jest to ok 20 -25%

Nie daj się wpuścić w kanał.
Nie kalkuluje się inverter.
Chyba że masz dużo pieniędzy i chcesz coś energooszczędnego - to ok.
szanse na zwrócenie się - takie same jak solary w domu(w Polsce).
Zatem nikłe.
powodzenia w podjęciu decyzji.
P.S. Wiem, że swojej opinii nie poparłem rzadnymi obliczeniami - to z lenistwa i dlatego, że sprzedaję invertery - więc tą opinią działam w nie swoim interesie.

nie kalkulować to może się zakup lodówki dwusprężarkowej.
Ten produkt to zupełnie inna klasa złożoności.
To przerażające, że handlowiec tyle może powiedzieć o sprzęcie, który oferuje klientowi....

A moze po prostu facet jest z tych uczciwych? Moze nie chce zeby potem ktos na niego "kurwowal" przez nastepne 10lat nawet mimo tego ze go naciagnal na drogi sprzet?
Ja tez jak mam komus zamontowac klime to mu mowie nie tylko o zaletach takich urzadzen ale rowniez o wadach. I nawet jak zniechece tym klienta to przynajmnije mam spokoj tgz ducha ze zachowalem sie uczciwie a nie tylko mysle o kasie i jakby to wszystkich z niej wycyckac.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.