240m2 parter + pietro 15 grzejnikow instalacja miedziana, dwa rozdzielacze do grzejnikow jeden na parteze i drugi na pietrze piec de dietrich MC35E 35KW z pelna automatyka + zsobnik ladowanie zasobnika za pomoca zaworu trojdroznego.
instalator servisant autoryzowany de dietrich podczas montazu zapomnial zamontowac naczynia wyrownawczego i zaworu bezpieczenstwa. mniejszy model pieca tej marki ma naczynie wyrownawcze w piecu, wiec Ja myslalem ze ten ty bardziej i zawor bezpieczenstwa ze tez jest w srodku. do tej pory od sierpnia podgrzewalem tylko ciepla wode a CO wlaczylem 5 dni temu i zauwazylem zbyt duzy wzrost cisnienia nawet do 3,5 bar i straszne wibracje cisnieniomierza nie wiem jak dlugo tak wibrowal ale teraz sie zawiesza. zadzwonilem do glownej siedziby tej marki i wyszlo ze ten piec nie ma wewnatrz zbiornika wzbiorczego i zaworu bezpieczenstwa kazali natychmiast wylaczyc piec i za pioec minut zjawil sie instalator poprawiajac swoj blad. zamontowal dodatkowy cisnieniomierz pozostawiajac uszkodzony w piecu. problem w tym ze cisnienie juz tak nie wzrasta ale wibracje nie zniknely. co mam zrobic czy to normalne u szfagra obok zalozyli vailanta taki sam budynek i rodzaj instalacji i u niego manometr ani drgnie pieca nie slychac. a u mnie chodzi troche jak sieczkjarnia. i jescze jedno instalacja jest nowa ale wydaje mi sie ze powinna byla byc przeplukana a nie byla. prosze o porade co z tym zrobic.