273
278
226
280
Strefa ekspertów HVACR

czy w obecnych warónkach panujących na rynku mała firma montażowa jest się w stanie brzebić i funkcjonowć

witam
do niedawna pracowałem w firmie zajmującej się sprzedażą oraz montażem systemów klimatyzacji i wentylacji
byłem tam monterem.
jako monter pracowałem przez 8 lat złapałem trochę doświadczenia i zamierzam otworzyć własną firmę.
więc pytam jak wyżej czy klient stawia na jakość urządzeń i wykonaną usługę czy raczej cenę która w wielu przypadkach nie jest równoznaczna z wysoką jakością

Może powiedz najpierw z jakiego jesteś regionu polski(miasta)

Z taką ortografią?

Gdybyś montował, sprzedawał, zajmował się tym w ogóle, to zapewne wiedziałbyś, że pojęcie "klient" jest na tyle szrokie, że zarówno ten co chce: tanio i dobrze, tanio, dobrze, drogo i dobrze, drogo... to wszystko, mimo wszystko jest "klient"!!! A ty masz wybrać, na których się nastawiasz.

przestań pisać na tym forum.dzięki

cze
dość długo się tym zajmowałem (montażem)chodzi mi o to czy inwestować w droższy sprzęt i mięć mniejsze koszty związane z serwisem czy raczej łapać klienta i sprzedawać mu co się da

warszawa

Gdybyś się tym zajmował to byś wiedział, że jest coś takiego jak umowa. Jeżeli w umowie "stoi", ze za serwis płci klient, to zdecydowanie najtańszy super awaryjny sprzęt. Jeżeli zaś umowa obliguje cię do serwisu na swój koszt, to każdy kto się tym zajmował, zamontuje najmniej awaryjny sprzęt, a więc i droższy!

Przebić się i funkcjonować to dasz radę , ale pamiętaj z jakością to tak jak z urzędem skarbowym bo dla nich jesteś wrogiem publicznym NR 1 , tam nic się nie zmieniło od czasów komuny , a z ceną to jak z ZUS - em państwowy oszust i bankrut i też cię zgnoi . Ale w świeta masz dużo leniuchowania.
Miłych i spokojnych świat
pozdrawiam

Eeeee no troche się zmieniło.Więcej firm, większy bałagan , więcej możesz pozyc.Nie straszcie Kolegi.Podczep się pod większą firmę...wypłacalną...i wpierjod dawaj

Dla solidnej firmy mającej pomysł na siebie, nie ma lepszego momentu niż teraz na start... A miejsca na rynku wentylacji jest dużo.

dzięki za rady
postaram się z nich skorzystać
pozdrawiam wszystkich

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.