265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Awaryjne zasilanie pieca z podajnikiem zasilaczem UPS

Może ktoś ma doświadczenia w tym temacie, proszę o opinie. Zakupiłem ostatnio takie urządzenie. Po podłaczeniu podajnik pracuje normalnie, pompa chodzi chociaż trochę głośniej ale dmuchawa nie chce ruszyć, raz się uruchomiła ale później już nie chciała. Nie miałem na razie dużego akumulatora ale ups uruchomił mi się z akumulatorka od skutera 12v, 4ah. Może jest na forum jakiś elektryk z wiedzą o tych urządzeniach. Myślę że jest problem z tym całym sinusem. Dmuchawa ma chyba silniczek wolno rozruchowy i chyba dlatego nie odpala. Myślę że temat zainteresuje wieksze grono na tym forum.

Ze swojej strony mogę polecić http://www.bestpartner.pl/katalog/38/21524/Inwerter+UPS+jednofazowy+interaktywny+K05VA++600W bo sam używam i bardzo go sobie chwalę. Bardzo przydatne okazuje się sterowanie mikroprocesorem oraz pełna sinusoida. Za taką cenę trudno znaleźć coś lepszego. Dodam jeszcze że jest bardzo cichy.

Skontaktuj się z firmą gdur, z tego co wiem zajmują się instalacjami elektrycznymi oraz automatyką budynkową.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.