Gość: Mario
2008-01-05 00:00
#1
Woda za drzwiczkami wyczystnymi w kotle
Ostatnio zauważyłem, że za drzwiczkami wyczystnymi w kotle Ogniwo Biecz S6WC zbiera się oprócz sadzy i substancji smolistych także woda. Jest jej tyle, że wycieka przez szczelinę, w której jest zamocowany regulator ciągu kominowego w czopuchu (ruchoma klapka). Co może być powodem gromadzenia wody? Czy aż tyle jej się skrapla (w instrukcji użytkownika kotła jest to przyjęte jako normalna rzecz). Wcześniej tego nie było - zaczęło się przy ostatnich wiekszych mrozach. Proszę o poradę - może uda się komuś mnie uspokoić albo wskazać możliwą usterkę.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Gość: alexmgx
2008-01-06 00:00
#2
Witam.
Z powodu duzej roznicy temperatury (spaliny z pieca i
temp.na zewnatrz)nastepuje proces skraplania.
Im nizsza temp. -c tym wiecej wody.
Ja mam na dole wkladu kominowego zamontowane rurke ktora odprowadza powstala w wyniku skraplania wode do rury kanalizacyjnej.
Nie martwil bym sie tym zjawiskiem ,zrob odprowadzenie wody i po klopocie.
Pozdrawiam alexmgx
Gość: Mario
2008-01-06 00:00
#3
Dziękuję za informację. Mam jeszcze jedno pytanie - ostatnio nastąpiło zerwanie przepustnicy czopucha (dźwignia sie kręci, a przepustnica się nie rusza).
Proszę o wskazówki, co do naprawy. Czy po odłączeniu przewodu dymowego za kotłem jest możliwość rozebrania i połączenia rozłaczonych elementów? Najlepiej bez konieczności spawania.
  • 1