Gość: Wentylek
2005-09-02 00:00
#1
PROMOCJA!!!
w rekamie czytamy "promocja "wentylatora łazienkowego.
Już biełej gorączki dostaję od "promocji" które są przecenami, wyprzedażami itp. Wentylator taki jest sprzedawany od przysłowiowych 100-lat i teraz kiedy jego stosowanie wykluczyła nowela z 2000 roku do PN , to ktoś robi promocję. Opanujcie się!
Gość: gość
2005-10-08 00:00
#2
Nie za bardzo wiem kto i na jaki produkt zrobił promocję niemniej jednak dużo już było na tym forum dyskusji filozofów którzy wymądrzali się nad "kluczowym dla świata" problemem czy nazywanie wentyla powrzechnie montowanego w łazience i powrzechnie zwanego "wentylatorem łazienkowym" jest godne "prawdziwego specjalisty" (ds. gumowych dzwonków zapewne). Ludzie, czy wy nie macie poważniejszych problemów? Wyluzuj się Wentylku, w Polsce rocznie sprzedaje się kilkaset tysiecy tego typu wentylatorów niezależnie od teorii na której opierasz swoją wypowiedz i promocje akurat w tym przypadku mogą być uzuasadnionym ruchem (nie mówię że są). Tak czy owak twoja bleblanina nie ma sensu!
Gość: Wally
2006-01-09 00:00
#3
Wentylatory łazienkowe z tego co wiem już sa wypierane na poczet wentylacji centralnej lub bardziej wyrafinowanych uzrądzęń jak np. wentylatory heliosa, które NIC nie maja do tej prostoty i brzydoty jakim jest "wentylatorek".
Z samej statystyki odbieranych mieszkań z tym "kilkaset tysięcy" to troche przesadziłeś.
w 2004 roku odebrano ok 60 tys mieszkań i 10 tys domów jednorodzinnych.
Gość: gość
2006-01-22 00:00
#4
po pierwsze, nikt nie powiedział, że tego typu wentylatorki instaluje się w nowych mieszkaniach i domach. Moim zdaniem wręcz przeciwnie - ale mniejsza o to. Tak czy owak w Polsce jest kilku producentów plastików tego typu z obrotami od kilku do kilkudziesięciu milionów zł rocznie. Sam Lider jak twierdzi sprzedaje ok 1 mln sztuk - co niekoniecznie musi mieć coś wspólnego z rzeczywistością. Niemniej jednak kilkaset tysięcy to liczba jak najbardziej realna, biorąc pod uwagę import chiński, hiszpanski, włoski itp.
Co do tzw jedonrurówki (single pipe units)o której zapewne mówiesz to faktycznie taki ELS Heliosa, SILENT Werniga czy inny LIMOT, MAICO itp prezentuje torchę inny poziom ale niestety nie tylko techniczny ale i cenowy. Najtańszy wentylator do tego typu kosztuje ok 700 zł, najtańszy plastik osiowy do łazienki kosztuje 30 zł.
Niestety jesteśmy biednym społeczeństwem i takie są fakty, co wcale nie oznacza że uważam że tak jest dobrze.
  • 1