Gość: Zdzisław
2006-01-30 00:00
#1
Dwa pytania
Mieszkam na 4. piętrze w bloku.
pytanie - 1- czy mogę podłączyć rure z okapu do wentylacji sąsiada z 2. pietra.
pytanie - 2- czy rurę wywiewki kanalizacji mogłem wyprowadzić na stropodach. ponieważ ta rura była zakończona w moim ustępie (pozostały odcinek chyba ukradli robotnicy budujący blok. blok ma 25 lat). stwierdziłem taki stan w czasie remontu. ponieważ nie miałem innego wyjścia. za informacje dziękuję.
Gość: TT
2006-01-30 00:00
#2
AD.1 NIE
AD.2 Lepiej gdybyś ją wyprowadził ponad dach. Pozatym jest ciekawe rozwiązanie do odpowietrzania montuje sie w pomieszczeniu i jak jest podciśnienie to ono zasysa powietrze a nie puszcza. Tylko nie pamiętam jak sie nazywa.
Gość: jako
2006-01-31 00:00
#3
no i bardzo dobrze że wyprowadziłeś wywiewkę ponad dach. Tak jak kolega powiedział można sobie inaczej z tą rurą prowadzić montujęc chociażby filtr antyzapachowy, ale przeważnie wyprowadza sie je ponad dach (1m). A co do pierwszego pytania też zgadzam się z kolegą. W wentylacji grawitacyjnej występuje takie zjawisko jak ciąg odwrotny. Spowodowałoby to przejście zapachów z twojej kuchni do sąsiada na drugie piętro.
Pozdrawiam
Gość: kominiarczyk
2006-01-31 00:00
#4
pytanie 1: nie można, bo po otwarciu kanału grawitacyjnego, "zużyte" powietrze z 2 piętra wypłynie u ciebie, a jak włączysz okap to ciśnienie wytworzone przez wentylator jest dużo wyższe od ciśnienia czynnego grawitacyjnego i rozchodzi się we wszystkich kierunkach, także do dołu.
pytanie 2: nie można wywiewki kanalizacyjnej wystawiać na strych bo mokre wyziewy zrobią swoje. Są urządzenia napowietrzające, które działają tak jak napisał Pan TT i można by je wtedy zamontować, ale lepiej przed zakupieniem przeczytać instrukcjie do jakich jest to pionów z jaką ilością podłączeń.
  • 1