273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Wydajność wentylacji grawitacyjnej

No nie nikt z kominiarzy nie zna tego artykułu? Litości! Zapewne nie wierzycie też w zmianę kierunku grawitacji! Ale w Gdańsku jest tego namacalny dowód: Budynek Chrobrego 78 B. Jest kilka ścian gdzie do 2 piętra grawitacja działała inaczej , a potem raptownie zmieniła kierunek. Chyba będzie ekspertyza, dla czego po zmianie kierunku ściana jest czarna? Eksperci budowlani będą szukać zagrzybienia ściany? Z uwagi na prawo Newtona mogą tam wykryć nawet zarodniki grzyba. Ale ja czekam kiedy na tym podłożu zacznie rosnąć drzewo Bonsai?!Wtedy całość stanie się unikatem! Co do poczekalni to informuję, że zaczęli grzać i wszystkie lufciki są już zamknięte! Spotkałem tam też chłopa z podejrzeniem raka piersi!
kominiarz też tu byli i pewnie wiedzą, że
wentylacji grawitacyjnej nie ma bo takie jest wykonanie kanałów wentylacyjnych - to norma, , więc nie ma problemu.

To ja zaczekam na Rzeczpospolitą bez niedotlenienia mózgu i chyba będzie to państwo bez służb specjalnych i kominiarzy?
Polecam teraz forum "budynki pasywne"! Bo mi się bardzo podobały założenia projektowe, a mam kłopoty z przekonaniem artystów, że ciepło nie rozchodzi się tylko na kierunkach słusznych architektonicznie! Jeśli właściciel forum da zgodę to pokażę osiągnięcia X lecia na zdjęciach! ( Napiszcie jak przesłać pliki zdjęciowe z uwagi na cenzora internetowego? ) Chyba się przeniosę na tamto forum, bo tam wymiana powietrza jest w założeniu projektowym. A tu jest mi za duszno! Co do norm to nie ma z Panem zgody, bo jak wykonywano te budynki co Pan cytuje, to obowiązywało jeszcze prawo o powietrzu spełniającym warunki BHP! Nie pisano jakie ma być fi i wysokość komina. Była też już norma dla kuchni, choć uważano, że w sypialni człowiek już nie oddycha! Jak Pan chce odnaleźć te przepisy, to można je czasami sprawdzić! Rok 1980 ( nie mylić z Orwellem, tam był 1984)! łatwo odszukać, bo w zbiorach Dz. U rzadko bywa nawet ten cały rok! A chyba był rok 1980? To był rok wyklęty ze względu na męczennicę Prawa Budowlanego Panią B? Zabraniano wówczas prowadzić kanały w ścianach zewnętrznych i co z tego ? Kto to rozumiał? Artysta jak policzył wyminę ciepła, to,napisał, że te rury z CW co zamarzły, to wg obliczeń wcale nie śąw ścianie zewnętrznej! A jak pięknie gaśnie ku wylotowi kanał wentylacyjny na kamerze termowizyjnej? Jak okazuje się, że w budownictwie za wszystko odpowiada właściciel Art.61 Prawa budowlanego. No to dałem im ( nadzorowi) jeszcze raz do sprawdzenia i nadzór budowlany od PINB do GINB, też nie wiedza co to są ławy kominiarskie! Wiecie jak trudno udowodnić w Polsce przestępstwo? Oszust sam musi uprzedzić prokuraturę o zamiarze popełnienia przestępstwa! Więc jak mi GINB napisał o 20004 r., to ja wiedziałem w czym problem! Ponieważ dla urzędnika muszę być uprzejmy, to pomimo,że mnie pozwał do WSA w Warszawie, i się o 1 dzień spóźniłem z odpowiedzią jaki mam majątek aby zmienić rok 20004, to w zrozumieniu problemu zgłosiłem Wniosek Racjonalizatorski. Pomyślałem jak urzędnik nic nie musi w pracy robić , a jest zmęczony, to to coś jest zapewne wynikiem niedotlenienia mózgu. Wystarczy więc mały otwór przy podłodze na 10 l CO2/h gdy leży, a 12 gdy siedzi. Ale dla półgłówków, to chyba może być nawet i 1/2 tego! Jak pisałem większość urzędów nie przestrzega nawet starych zasad BHP z MP 19 z 1996 r, więc w poczuciu władzy absolutnej jak sięgnięto do dogmatu o nieomylności urzędnika, to i zapomniano, że taki też oddycha. Żadnej kontroli czy śpi chyba nie ma! Można też zwolnić nadmiar tych urzędników jako zbędny balast dla społeczeństwa! Za to wprowadzić ustawowo Prawo Newtona osobnym Dz. U, a nie PN, bo ta obowiązuje tylko uznaniowo! No wiecie jak szkolono agentów, to wszystko było tajne i prelegent na koniec powiedział: "Nu tiepier wsio zapomnitie". Jak wiecie zapomniano już po Polsku o przyciąganiu ziemskim ( albo się urżnęli podczas szkolenia, albo była to endorfina)! No i takich Profesorów, z wyjątkami, najczęściej spotykałem w naszej literaturze o wentylacji. Szkoda, że tych kilku co cytowałem nikt nie zna!

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.