273
278
226
280
Strefa ekspertów HVACR

wentylacja w aneksie kuchennym

Wujo, albo się znasz, i masz coś do powiedzenia, albo daj sobie spokój, nie dawaj upustu swojemu sfrustrowanemu i zakompleksionemu ego, bo to ani miejsce ani czas, idź na siłownię, albo znajdź sobie panienkę to poprawi się humor. Kim jesteś z zawodu, czego się uczyłeś?? Na pewno nic o wentylacji nie wiesz, więc co tutaj robisz?? Po co zabierasz głos i jeszcze obrażasz ludzi ?

Jestem właścicielem starej kamienicy, wysokość pomieszczeń 4 metry, w jednym pomieszczeniu o pow. Ok. 40m2 zrobiłem aneks kuchenny /meble kuchenne, zlewozmywak, kuchenka elektryczna/ , dzięki życzliwości sąsiada miałem kontrolę z nadzoru budowlanego, który nakazał mi wykonać wentylację w tym pomieszczeniu, oraz pomieszczeniu łazienki, bardzo proszę o informację , czy prawo budowlane nakazuje wykonanie wentylacji w pomieszczeniach takich jak pokój z aneksem kuchennym /kubatura ok. 130m3/ oraz w łazience /kubatura 60 m 3/. w tym mieszkaniu nie ma żadnego urządzenia na gaz.
Prawo budowlane nakazuje co następuje:
Art. 5. 1. Obiekt budowlany wraz ze związanymi z nim urządzeniami budowlanymi należy, biorąc pod uwagę przewidywany okres użytkowania, projektować i budować w sposób określony w przepisach, w tym techniczno-budowlanych, oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, zapewniając:
1) spełnienie wymagań podstawowych dotyczących:
a) bezpieczeństwa konstrukcji,
b) bezpieczeństwa pożarowego,
c) bezpieczeństwa użytkowania,
d) odpowiednich warunków higienicznych i zdrowotnych oraz ochrony środowiska ...
Nie wykonując wentylacji we wspomnianych pomieszczeniach nie spełniasz m.in. punktu d).
więc nie przestrzegasz prawa :(
A może chodzi ci o paragraf, który mówi wprost gdzie ma być wykonana wentylacja??? nie ma takiego zapisu.
tak samo jak nie ma zapisu w Kodeksie Karnym, w którym jest napisane że: "Nie wolno robić kupy sąsiadowi na wycieraczce przed drzwiami" Nie napisane a mimo to nie wolno tak robić...

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.