273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Uprawnienia instalatorskie do prac zwiazanych z wentylacją

Witam, doszły mnie słuchy, że MIIB szykuje jakis projekt ustawy przywracający możliwość zrobienia uprawnień projektowych bez ograniczeń, dla osób posiadających tylko tytuł inż. Słyszał ktoś coś na ten temat?

Pozdrawiam

Witam, chcę ubiegać się o uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie projektowania wodociagów, kanalizacji, c.o., wentylacji i klimatyzacji. Problem w tym że na studiach mieliśmy tylko wod - kan i aktualnie wykonuję z tego projekty w firmie projektowej.
Niestety, nikt tu nie ma czasu aby mnie nauczyć nowych rzeczy związanych z wentylacją oraz c.o. Czy znacie jakieś kursy które moglibyście polecić z tego tematu ?
Albo czy będę mógł ubiegać się o te uprawnienia mając doświadczenie tylko z projektów związanych z wodą i kanalizą ?

Do osób co zdawały egzamin i chcieli wyspecjalizować się w specjalności instalacji mechanicznych ? Robiliście tylko klimatyzację w czasie wypełniania książki praktyki zawodowej czy uczyliście się dodatkowo na własny rachunek projektować c.o. oraz sieci wod-kan ?

Proszę o pomoc, nawet w Izbie nie wiedzą nic na ten temat !

To co piszesz to jest kompletna IGNORANCJA , może zapisz się na kurs np. projektowania statków kosmicznych -po ukończeniu robota w NASA pewna.

Rady takie jak Ty udzielasz - boskie ! Wypowiedz się konkretnie na temat a nbie nazywasz tego wszystkiego ignorancją. Za kilka lat będę posiadał takie uprawnienia a Ty dalej takie pierdoły będziesz pisał ludziom :)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.