273
278
226
280
Strefa ekspertów HVACR

termoregulatory Danfoss

Witam.
Mam takie pytanie odnosnie zaworow Danfoss:
do niedawna mialem zalozony zawor starego typu oraz kryze (chyba 2.5mm). Przed sezonem grzewczym spoldzielnia zalozyla nowe zawory (Danfos).
Czy teraz jest mozliwy wzrost kosztow ogrzewania ? Zapyta ktos z jakiego powodu ? Ano dlatego ze moze te nowe zawory ustawione na maksa przepuszczaja wiecej cieplej wody do kaloryfera niz te stare.
Slyszalem cos o wstepnej regulacji tych zaworow, co to jest takiego ?

Chodzi o "zawory" czy "termozawory" czy jak kto woli termostaty?
To nie to samo! Zawory nie "działają" na temperaturę - my nimi regulujemy przepływ - dlatego umieszcza się je w wygodnym dla nas miejscu - na górze grzejnika. Termostaty regulują przepływ sterowane temperaturą pokojową - dlatego fachowiec umieszcza je na dole - by sterowało nimi powietrze na "wpływające" do grzejnika - o temperaturze jaka jest w pokoju.

Moze nie dokladnie sie wyrazilem. Przepraszam.
To jest chyba termozawor, za bardzo sie na tym nie znam. Biale pokretlo z napisem Danfoss, z naniesiona skalą 2 do 5, jedynki nie ma. Umieszczony na gorze kaloryfera czyli chyba na wlocie.
Podczas instalacji monter powiedzial ze po przekroczeniu jakiejs okreslonej temperatury w pomieszczeniu, ktorej teraz nie pamietam, zawor ten calkowicie odcina doplyw cieplej wody do kaloryfera.
Wydaje mi sie ze teraz nie ma tam kryzy tak jak poprzednio, a skoro tak, to musi chyba byc jakies ograniczenie doplywu cieplej wody do kaloryfera w tym nowym zaworze, bo inaczej to na parterze bloku byloby garaco a na czwartym pietrze byloby zimno.
Czy tym ograniczeniem moze byc ta regulacja wstepna tego zaworu o ktorej czytalem gdzies w internecie ? choc bardzo ogolnie i skrotowo bylo to wspomniane.

By termozawór mierzył temperaturę w pomieszczeniu musi być umieszczony na dole - na wyjściu z grzejnika. Na górze będzie od w stałej temperaturze powietrza wychodzącego z grzejnika. Każda dobra firma umieszcza termostat w grzejniku konwekcyjnym na dole. Podobnie jak rozumiejący temat monter.

Mam zalozone takie cos:
http://www.tukado.pl/produkt-21-Glowica_termostatyczna_DANFOSS_RAW_5115_(biala)-12956038925064-12908690460594.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-12&utm_content=12956038925064#nclid=9702cfb9528962456c0f0b837af4cf88
U gory kaloryfera.

Proszę zmierzyć temperaturę powietrza w pokoju ( np. na środku 0.5m na podłogą) potem powietrza pod grzejnikiem i powietrza przy termostacie. Pomiar 1 i 2 będą zbliżone - 3 zdecydowanie cieplejszy i prawie constans. Cóż mogę tylko współczuć, że trafił Pan na takiego "fachowca".

zgadzam się co nowe nie zawsze jest lepsze

Witam
Czy rozbierał ktoś głowicę Danfoss?
jak na zdjęciu poniżej
http://obrazki.elektroda.net/69_1261221516.jpg
Z tylu głowicy od strony nakrętki są 4 zapadki ale nie ma możliwości podgięcia ich do środka - czy jest na to jakiś "magiczny sposób" ścisnąć /ustawić na jakąś temp coś podważyć ?
Czy ma ktoś może schemat budowy albo zdjęcie rozwalonego rozłożonego żeby podejrzeć jak to jest zbudowane i to jakoś rozczłonkować ?
Chce go rozmontować żeby przestawić zawleczki ograniczające - zawór pozwala jedynie na ustawienia od 2-5, nie mogę go skręcić na 0 - żeby np. przewietrzyć mieszkanie.
z góry dziękuję i pozdrawiam

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.