Firma Sauer-Danfoss chciałaby poinformować, że oficjalnie zmiena nazwę na Danfoss. Obecnie funkcjonuje pod pełną nazwą Danfoss Power Solutions. Jest ona nowym segmentem biznesowym w grupie Danfoss, gdzie specjaliści będą dostarczać rozwiązań w zakresie hydrauliki siłowej.

Sauer-Danfoss rozpoczyna nowy rozdział jako Danfoss.
W dłuższej perspektywie klienci mogą spodziewać się korzyści z szerszej globalnej sieci i bogatszej bazy technologicznej oferowanych przez firmę Danfoss, a także połączenia know-how wynikającego ze współpracy dwóch firm.

Firma Danfoss jest doceniana na całym świecie za innowacyjne i energooszczędne rozwiązania dla wielu branż. Do swojej struktury biznesowej zaadaptowała firmę Sauer-Danfoss, którą nabyła kwietniu tego roku.

Specjaliści z Danfoss Power Solutions nadal będą dostarczać rozwiązania hydrauliki siłowej. Klienci będą mogli kontynuować współpracę z dotychczasowymi osobami kontaktowymi nad trwającymi i nowymi projektami. Nadal kluczowymi kwestiami w strategii firmy będą obsługa techniczna, know-how w zakresie aplikacji i koncentracja na zaawansowanych komponentach hydraulicznych i elektrohydraulicznych.

Firma Danfoss, zatrudniająca 23 000 osób na całym świecie, zajmuje czołową pozycję rynkową we wszystkich najważniejszych obszarach biznesowych, w tym w branży urządzeń sterujących
do systemów chłodniczych i klimatyzacyjnych, elektroenergetyce, ogrzewnictwie i hydraulice siłowej.

Silna marka globalna

Podobnie jak cały Danfoss, dział Danfoss Power Solutions dokłada i będzie dokładać wszelkich starań, aby dochowywać najwyższych standardów w dziedzinie jakości, terminowości dostaw i wydajności. Łącząc kompetencje z organizacją ukierunkowaną na innowacje oraz badania i rozwój, firma Danfoss będzie nadal wspierać działania, dzięki którym Sauer-Danfoss stał
się liderem innowacji w branży hydrauliki siłowej.

Dołączając do Danfoss, stajemy się częścią silnej globalnej marki. Będzie to stymulować innowacje i pozwoli nam skupiać się nadal na obsłudze naszych klientów” — mówi Eric Alström, dawny prezes i CEO Sauer-Danfoss, który zajmuje teraz te same stanowiska w nowym segmencie biznesowym Danfoss Power Solutions. „Firma Danfoss od dawna była związana z Sauer-Danfoss na poziomie zarządu i pomogła ukształtować naszą obecną strategię, zgodnie z którą będziemy działać nadal”.

Kamień milowy dla Danfoss


Prezes i CEO Danfoss Niels B. Christiansen podkreśla, że fuzja to kamień milowy w historii Danfoss.
„To niezwykle ważny krok dla całej grupy Danfoss. Sauer-Danfoss to dobrze zarządzana firma globalna, więc dla nas oznacza to zbliżenie się dwóch równoważnych jednostek, które po połączeniu staną się silniejsze. Razem odnajdziemy obszary współpracy, będziemy uczyć się od siebie i wypracujemy wspólne podstawy działania, oferując klientom długoterminowe korzyści”.