281
282
280
226
Strefa ekspertów HVACR

Termiko kocioł kotły piec piece

pani Doroto, jeszcze nie palę z wykorzystaniem podajnika więc nie mogę nic powiedzieć o moich ustawieniach. Pan Robert z Termiko podał mi telefonicznie następujące ustawienia:
temp. 55
czas podawania: 6 s.
przerwa w podawaniu: 45 s
dmuchawa: 12 bieg przysłonięta do połowy
czas przedmuchu w podtrzymaniu: 10 s
czas przerwy w podtrzymaniu: 5 min.
krotność podawania w podtrzymaniu: 5-7

proszę podzielić się uwagami po wykorzystaniu w/w ustawień.
Jak zacznę palić to się odezwę.

Polecam kocioł z firmy Termiko.
Model Viper-W2.
Kupiłem rok temu
Spala się wszystko dokładnie.
Jakość BDB i cena.
Mam sterownik Proton z PIDem-nie wybucha mi w komin
Strona sprzedawcy: www.termiko.eu

[quote:romek,154014]Mam ten kocioł od 5 lat.funkcjonuje bezawaryjnie wiec szczerze polecam.spala około 26kg/dobę.[/quote]

jak ustawic temperature

Podobają mi sie te kotły.Jutro sie do nich wybieram.Mam nadzieje że starczy mi kasy ;)

Janusz, czy możesz podać ustawienia na obecną pogodę. mam sterownik Iryd od dwóch dni i wydaje mi się, żekocioł nie spala ekogroszku do końca.

Witam serdecznie wszystkich,
właśnie przyszedłem z piwnicy z kotłowni po rozpaleniu w piecu/kotle Termiko :). Kocioł zakupiłem jakies dwa tygodnie temu, kocioł Viper 19 KW. Kociołek dośc ładny, estetycznie wykonany. Dostawa zgodnie z ustaleniami i wyznaczonym terminem. Po dokładnym obejrzeniu kotła stwierdziłem :
1. brak jednej zaslepki na obudowie kotyła
2. drzwiczki zasypowe ocieraja o korpus kotła
3. wszystkie drzwiczki jakos dziwnie (chropowato) pomalowane ...
4. niestety nie dostałem żadnej fakturki :( nawet paragonu .... tylko podbita gwarancję
Ogólnie powyższe spostrzeżenia/nieprawidłowosci nie wpływają znacząco na stan ogólny kotła, da się to wszystko przezyć, ale przyznam ,ze myslałem o lepszym standardzie .
Kocioł pracuje dośc dobrze , ale mam kilka spostrzeżeń :
1. wszystkie drzwiczki kotła w czasie pracy maja wysoka temperaturę , jakies 140 -160st.C
2. temperatura na czopuchu w trakcie rozpalania po dokładnych pomiarach 150 st. C
3. dość łatwo ustawic parametry/stałą tem. kotła - pracuje bez duzej bezwładnosci , przy nastawie tem. na 50 st C. waha się w granicach _+ 5st C - ogólnie jest super, to dobry wynik.
Zauważyłem , że w kotle zbiera się dośc dużo sadzy. Palę węglem wysoko kalorycznym (930 zł /tona) , spala sie praktycznie do zera, jest bardzo mało popiołu , ale zauważyłem ,że po spoaleniu powstaje dośc duzo sadzy - co mie wlurw...a bo po kilku dniach trzeba kocioł czyscić.
SPALANIE : kocioł spala 10 kg węgla na 5 - 5,5 godz. Czyli na 11 godz jakies 20 kg wegla. Przy polenie od godz. 17 ej do 4 tej rano , wychodzi nam 11 godz . czyli jakies 20-22 kg wegla X 0.93 = ok. 21 zł X 31 dni = 651 zł . Gdybym dokładal do kotła 24 godz. na dobe to koszty by wzrosły do : 24 x 2 kg= 48kg wegla x 0.93 = ok. 45 zł . Po pomnozeniu przez 31 dni wychodzi nam
1395 zł !!!
Pytam wszystkich gdzie sa oszczędnosci przy ogrzewaniu kotłem na paliwo stałe -wegiel !!!???
Dzisiaj właśnie czysciłem komin . Ujebał...m sie jak wycior ! oczy czarne , w nosie sadza ... Poźniej czekało mie sprzatanie w kotlowni. Wiadomo, że przy czyszczeniu komina zawsze troche sadzy wydostanie sie przez drzwiczki w kotlowni . Ogólnie było wiaderko 10 L sadzy. ujeba...m sie jak brudas ... pózniej mycie płytek w piwnicy/kotłowni . Razem zeszło mi sie jakies 8 godzin !. Po zakończeniu nastawiłem pranie aby wypreac upieprzone ciuchy !.
Podsumowujądc :
Mam 42 lata , wymienilem kocioł po 12 latach , czy faktycznie to był dobry wybór ?! Czy warto było znowu wchodzic w ten zasrany czarny , brudny wegiel ! patrząc na koszty i na włozoną moja pracę myslę , że nie WARTO !
Napewno przy nastepnej wymianie zdecyduję się na gaz ziemny ! Nie bede spędzał wieczorów w kotłowni na rozpalaniu, myciu plytek itp !
Sory ! cos mi się należy od życia ! Mam dosyć kur...a palenia/rozpalania po całym dniu pracu zawodowej , wynioszenia popiołu, czyszczenia pieca, komina i tego całego sprzatania !

Pozdrawial wszystkich
Salomon

Witam! Mam od roku piec termiko fazer. Porażka. Niedopala groszku. W zime i na jesieni spala tak samo tj, 25kg/dzień. Trzech hydraulików go skrytykowalo( którzy byli w innej sprawie). Załuję, ze nie kupiłem tradycyjnego, bez podajnika , byłby tańszy i oszczędniejszy.Aha ten sam ekogroszek na ruszcie zastępczym spala sie całkowicie, jest drogi i ma dobre parametry.Regulator był ustawiany telefonicznie przez serwis orsz osobiscie przez hydraulików i przeze mnie na rózne sposoby.Klapa.

Mimo.Sprawdz dysze od palnika czy nie zaszły nagarem.Te dziurki w palniku.Ja mam tez Fazera od nich i śmiga bardzo ładnie.W razie czego podam ci nastawy moje bo ja takich kłopotów nie mam.A co do postu powyżej chropowata farba to farba młotkowa.Przynajmniej mój piec jest taką wlaśnie pomalowany.pozdrawiam

Kupiłem u nich kocioł latem. Dziś po kilku miesiącach powiem szczerze ze jestem bardzo zadowolony.
Kocioł dobry,oszczędny i za dobrą cenę.
Ja polecam.
Dawid

naprawdę dobry piec , palę dwa miesiące , i jest cieplutko i mało spala .

Rozważam zakup kotła firmy Termiko model Viper-W2 .
Wdzięczny będę za wszelkie opinie i uwagi osób które posiadają tego typu piec. ...Jaki kupić sterownik i jaką dmuchawę.

Jak dom jest ocieplony.czy jest podłogówka i jaka termika ścian.

[quote:Marcin]Mimo.Sprawdz dysze od palnika czy nie zaszły nagarem.Te dziurki w palniku.Ja mam tez Fazera od nich i śmiga bardzo ładnie.W razie czego podam ci nastawy moje bo ja takich kłopotów nie mam.A co do postu powyżej chropowata farba to farba młotkowa.Przynajmniej mój piec jest taką wlaśnie pomalowany.pozdrawiam[/quote]

Do Marcina,Witam.Jeżeli możesz to podaj swoje ustawienia pieca,będę wdzięczny.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.