273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

temperatura gruntu

Chyba ...geologii???

Z pwenością. Pomyliłem się ,przepraszam.

hehehehe ... jezu brzęczek ale ciebie pacan. Geodezja... geologia, podobne prawda :) Można się pomylić gdy nie ma się o tym pojęcia :)
No a jaka jest różnica kolego ?? w 40kW/m2 przy brzęczkowskim kurniku i domu jednorodzinnym? Taka, że w tym pierwszym przypadku brzęczek zakłada zyski ciepła z żelazka, zestawu kina domowego, kubka kawy i golarki.
To tak jak w tym kurniku ...z kurczakami - im ich więcej na metrze kwadratowy tym cieplnej w pup** - proste prawda. No i to są właśnie założenia brzęczka.

T.B. dał ciała na oczach wszystkich, Tak bardzo dał że musiał się do tego przyznać. Jak może się wypowiadać gość na tematy wymian ciepła(trudne i dość skomplikowane) jak samemu mu się myli geologia z geodezją i geografią, Ja od dawna widziałem w T.B. czarownice wentylacyjną, która miesza ludziom rozumy, od kiedy to na zajęciach geologi czy geodezji prowadzi się ćwiczenia(doświadczenia) na temat: możliwości ogrzewania domów jednorodzinnych, od kiedy zimno może wchodzić w głąb ziemi? No chyba że powiedział to głąb, Pozdrawiam

Hm, a może to były badania na wydziale Geografii ? też na G albo ćwiczenia na Gimnastyce ? A może doświadczenia na Ginekologii ? Nie pamiętasz ? Dziwne ? Nie, bo ich wcale nie było!
Panie TB jesteś pan normalnym regularnym mitomanem.

Mam jeszcze zestaw do tych badań, który robiłem dla studenta ( wtedy 94) Jaceka Mościckiego, badał do pracy przewodzenie, ciepło właściwe, różnych gruntów. Mogę zestaw pożyczyć, to dość proste pomiary. Łatwiej wtedy robić gwc, czy wiedzieć po co izoluje się domy od środka.
Na politechnice nikogo to nie interesowało.

nie interesowalo? ciebie to jeszcze dziwi dyletancie?

No i polka z panem TB od nowa. Ile razy mam powtarzać, że używanie jakichkolwiek wspołczynników jak ten 40kWh/m2 jest bzdurą.
A te równanie różniczkowe... szkoda słów. Albo panie TB, żle je przepisałeś, albo nie wiesz o czym mówisz. Tego typu równania potrzebują określenia jednostek... no, ale to są podstawy, o których uczą na politechnikach.
Poza tym "Odziaływanie źródła ciepła na zmiany temperatury w strefie jego oddziaływania wyraża równanie różniczkowe" jednym wzorem tej zależności nie opiszesz pan. Brakuje mi określenia co to jest strefa, jaki czas oddziaływania, czyli po prostu założeń.
Wcale się nie dziwię ludziom z politechniki, że nie byli zainteresowani. Technika wymaga precyzji, a tego panu brakuje panie TB.

A pani chce pozyczyć zestaw to badań gwc ??? i zrobić to osobiście by osądzać?

Prosiłam pana kiedyś o metodologie badań dotyczącą zastosowania grubości izolacji powyżej grubości wynikającej z polskiej normy i wpływu tejże izolacji na zapotrzebowanie na ciepło budynku. Oczywiście nie uzyskałam tego. Jeżeli takim językiem jak z nami rozmawiał pan z ludźmi z polibudy na zasadzie "uwierzcie mi na słowo" to ja się nie dziwię, że tak zareaagowali. Po prostu miał Pan pecha nie trafił pan na oszołomów. A za zestaw dziękuję. Sama potrafię sobie taki skompletować i będzie odpowiadał on wymogom prowadzenia badań naukowych.

jaką metologię i do jakiej normy?
Izolację taką (minimu 30 cm wełny w ścianie , minimum 30 cm styropianu w podłodze i 50 cm w dachu) doradził mi stosować osobiście profesor Pogorzelski . Wentylacją z odzyskiem ciepła była koniecznością w domach zużywających 40 kWh/m2 rocznie.
Może Pani opisać jak beda Pani optymalny GWC do powietrza wentylacyjnego na dom 150m2 z 4-ma osobami?

Nie zajmuję się domami zużywającymi energię wg polskiej normy!
Piszemy o nieprzekraczalnym zużyciu (całokwitym nie na ogrzewanie) 70 kWh/m2 rocznie czy zalecanym 40kWh/m2 rocznie. Czy jest inne, niż moje rozwiązanie, przy dotakkowym warunkach - nie może być drozszy a nawet powinien być tańszy w budowie niż proponowany obecnie w gotowych projektach, powinien się opierać na nieimportowanych nośnikach enegii.

Lepiej żeby pan, panie T.B. zapoznał się z dorobkiem profesora Jerzego Pogorzelskiego, bo sam pan sobie przeczysz.
A uważam, że plącząc jego osobę w swoje bzdury podważasz jego osiągnięcia naukowe, co z twojej strony jest nadużyciem. Tak naprawdę to był chwyt poniżej pasa i jak zawsze miałam szacunek do adwersarzy, tak do ciebie po tym co napisałeś straciłam zupełnie.
Ach człowieku szkoda na ciebie słów.
A na twoje pytanie: "Może Pani opisać jak beda Pani optymalny GWC do powietrza wentylacyjnego na dom 150m2 z 4-ma osobami" odpowiem tak :
Skuteczny i w rozsądnej cenie.
poza tym takie "egzaminy" to urządzaj swoim wyznawcą, bo ich odpowiedz zawsze będzie cię zadowalać.

Profesor Przekazał mi to osobiście, ale też wydał drukiem, mogę Pani Przytoczyć.

Skuteczny w rozsądnej cenie... pełna zgoda, nic innego nie robię .

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.