273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

T. Brzęczkowski - poparcie

Czytając "?" zrozumiałem, że jest zwolennikiem nawiewnikówa nie wywiewników w suficie! Nie zalicza też wentylacji grawitacyjnej do wentylacji! no ale może każdy w tekście widzi to co chce widzieć!

Żaden nauczyciel w młodszych klasach nie uchyli (rozszczelni ) zimą okna! I nie jest to głupota nauczycieli Ago! Spocony, po przerwie dzieciak przy takim oknie to choroba i awantura z rodzicem!

nie chce się tu wymądrzać ale są proste sposoby aby bez "uszczerbku dla zdrowia" "ulepszyć" doprowadzenie w zimę powietrza zewnętrznego do mieszkań czy do sal lekcyjnych lub do pokoi biurowych w budynkach wybudowanych w latach socrealizmu które są wyposażone w indywidualny system wentylacji grawitacyjnej.

Proste? Nie odkryję też, chyba żadnej mądrości, że nie spotkałem szkoły w której by działała wentylacja! Mało tego nie wierzę też by, którakolwiek szkoła nie była projektowana, budowana, kontrolowana, przez nieuprawnione osoby. Jak to rozumieć? Jak pogodzić?

tak się składa, że badaliśmy jakość powietrza w budynkach zajmowanych przez urzędy państwowe, w których nie wszystkie pomieszczenia biurowe mają otwory wlotowe do przewodów wentylacji grawitacyjnej, ale dzięki temu, że są tam wysokie kondygnacje i szerokie kondygnacje i szerokie klatki schodowe to stężenie CO2 pod koniec urzędowania w pomieszczeniach biurowych nie przekroczyła 0,12%. Jeszcze lepsza sytuacja jest w domach jednorodzinnych z wentylacją grawitacyjną, w których zagęszczenie jest trzy - cztero-osobowe, gdzie stężenie CO2 nie przekracza 0,10%, ale zawsze mogą sobie polepszyć montując gadżecik (centralkę), która pracuje na wydajności 10 m3/h na osobę, bo z nią czy bez niej i tak stężenie CO2 nie przekroczy 0,10%. Reklama dźwignią handlu, ale gdy jest skierowana do dobrze wybranej grupy klientów a nimi nie są studenci.

witam
Gwc wodny podobny do dospela ? a może Pan napisać coś bliżej o tym gwc ?

Czy to ta sama słynna Aga? Ta, która za Odrą bada grawitację?
Wróciłaś:)))

witam
Gwc wodny podobny do dospela ? a może Pan napisać coś bliżej o tym gwc ?
GWC dospela jest nicym innym jak nagrzewnica wodna. Z ta roznica ze rekuperator dospela ma juz nagrzewnice wodna w skrzynce. Jedyne co trzeba zrobic to podlaczyc rury z ziemi do tej nagrzewnicy.
Osobiscie nie podoba mi sie to rozwiazanie. Wole miec osobna nagrzewnice wodna na czerpni a za nia rekuperator.
Nagrzewnica wodna podlaczona jest do instalacji ziemnej natomiast nagrzewnica w reku jest podlaczona do CO.
Szronienie na nagrzewnicy wodnej jest eliminowane porzez spiecie z instalacja CO

Witam
Jestem tu od niedawna i jest to mój pierwszy wpis na tym forum, więc nie wiem czy tak późny komentarz do wypowiedzi Pawla jest na miejscu, .. ale cóż, może kogoś to zainteresuje. Również popieram Pana Tomasza Brzęczkowskiego! Nie wszystkie Jego koncepcje mi odpowiadają, ale jak zdążyłem zauważyć jest jednym z nielicznych użytkowników tego forym piszącym z "otwartą przyłbicą" i ja widzę "psy ujadają" a Jego "karawana" jedzie dalej :) ( no przynajmniej twierdzi, że biznes, który prowadzi; ma się dobrze). Pozdrowienia Panie Tomaszu! i gratulacje za odwagę, którą trzeba było mieć, by kilkanaście lat temu zająć się wentylacją mech. w domkach jednorodzinnych.
Jestem inż. arch. z wykształcenia, lecz niestety nie było mi dane pracowac w zawodzie. Mój drugi w życiu projekt (po dyplomie na studiach), to wymarzony domek jednorodzinny. Koncepcja powstała samodzielnie i jest bardzo podobna do domku Pawla, stąd wój wpis: nie wiem czy rozwiązałeś już swój problem z CWU, ale ja zaplanowałem "dom elektryczny" tzn. wszystko na prąd. Dlaczego? Bo tylko ten rodzaj "czystej" energii mogę wytworzyć sam! Przyszłość to moim zdaniem przydomowe elektrownie wiatrowe... i możemy olać ruski gaz :):):) No i wszystko w projekcie zostało temu podporządkowane ( np. ściany, posadzki jako bufory ciepła, duży zbiornik na CWU by nawet parudniowy brak wiatru nie był problemem itp.) Jeśli Pawel masz odpowiednie warunki wiatrowe i terenowe, może pomyslisz o wiatraku? Pozdrawiam z Sanoka!

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.