273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Szronienie się jednostki wewnętrznej.

Witam,
jaki masz model/marka tej jednostki i jakim czynnikiem jest napełniona?

Firma to GALANZ AS-12H53C32F, gaz to R407/770g

w galanzie jest tak ze przed trybem grzania uruchamiane jest odszranianie i trwa kilka minut tzn jest tak jakby miał chłodzic z tym ze wentylator jednostki wew nie pracuje potem zawor trojdrogowy powinien przełaczyc na grzanie a sterownik powinien wlaczyc wentylator na pierwszy bieg
jezeli tak nie jest to masz uszkodzona elektronike badz cewke zaworu trojdroigowego lub poczekaj kilka minut i poobserwój czy sie grzanie właczy
pozdrawiam

Zgadzam się z kolegą wyżej tzn. masz uszkodzony moduł sterujący, cewkę zaworu lub blokuje się zawór. Cewkę mozesz sprawdzić podajac napięcie 220v - będziesz słyszał czy otwieraz zawór. proponuję również sprawdzić czujkę defrostową skraplacza. Rozumiem ze podczas grzania urządznie zaczyna chłodzić - skoro parownik jest oblodzony. Jeśli jesteś z wawy mogę pozyczyć elektronikę do sprawdzenia - powinienem taki moduł gdzieś mieć.

Bardzo dziękuje,
Mam tylko jeszcze pytanie jakie to są koszty,
tz,
- zawór
- cewka
- sterowanie
i gdzie można to dostać GALANZ

Witam,
Mogę cię prosić o jakiś kontakt telefoniczny tz. numer telefonu na e-mail.
Pozdrawiam.

czesci do galanza sa tanie jak barszcz
jak bedziesz cos potrzebował to dzwon
500 236 866
ale najpierw sprawdz czy cewka działa i czy zawor przełacza dopiero potem elektronike

Dzięki, super napewno skorzystam.

do szumi oraz nie i przychylnych. Trzeba szumi pisać wprost że bawisz się w serwisanta albo samemu zamontowałes klimatyzator i są problemy.Twoje opowiadanie o złych serwisantach nazwę po imieniu : zwykłe bzdury i prostactwo , bez obrazy !. 99 % takich zapytań na forum i podobnych , to własnie pochodzi od amatorów montażu oraz amatorów serwisu .W 100 % potwierdza sie na miejscu oraz w trakcie bezposredniej rozmowy. W zasadzie każdy użytkownik dzwoni do najbliższego serwisu - firmy i uzyskuje bez problemu pomoc . Panowie specjaliści . Forum owszem jest po to aby pomagać i dyskutować . Jednak klimatyzatory naprawiają fachowcy i osoby które posiadają odpowiednie uprawnienia , sprzęt itp. Pan szumi jeśli potrafi korzystać z internetu ,to ma jednak problemy aby nawet na stronie głównej portalu Wentylacji odszukać firmę ( a jest ich dziesiątki )która bez problemu rozwiąże jego zmartwienie z urządzeniem. W całym kraju są setki.Jestem przekonany że panu szumi chodziło głównie o podpowiedż w sposobie usunięcia usterki , kosztow oraz jakie materiały są do tego konieczne. Jednak i w tym przypadku dla niego i podobnych panów nawet firmy z prezentacją ( w portalu )bez racjonalnego uzasadnienia są pełne jak to ładnie nazwał ,, naciągaczy " . Osobiście jestem zdania że takie opinie to zwykłe prostactwo i chamstwo , a utwierdzanie takich panów w ich słuszności pozostawiam panom życzliwym od pomocy oraz zbędnej krytyki na deser.

Powracam do mojej wypowiedzi. Niestety jesteś następną zadufaną osobą, która nie potrzebnie cos pisze i oskarża mnie o samodzielny montaż. Niestety nie montowałem tego, pisałem kupiłem mieszkanie z klimatyzacją.
Już pisałem wcześniej jak ktoś nie chce to niech się nie wypowiada. A dla twojej wiadomości właśnie w tym tygodniu przychodzi do mnie serwisant - ale nie wciśnie mi, że trzeba wszystko wymienić, a ceny części sprawdzę u kolei radekklimat. Tak, więc UWAGA na przyszłość czytaj dobrze posty i jak nie chcesz pomóc to się nie wypowiadaj, bo to cytuje twoją wypowiedz "prostactwo i chamstwo"
Z poważaniem
_szumi_

Witam ponownie,
Jestem już po wizycie serwisanta.
Pierwsza jego diagnoza to że za mało gazu ( chociaż na chłodzeniu było wszystko ok), nic się nie odzywam.
Potem jak dobił gazu ( Dowalił tak że sprężarka już głośno pracowała ) - niestety nadal grzanie nie działa.
Następna diagnoza wymiana całego gazu, bo brakuje jednego składnika w nim. - Oczywiście nic nie dało.
Pan zaczął dzwonnic do swoich kolegów, i wreszcie któryś mu podpowiedział to, co mi pisaliście po kolei sprawdził sterowanie - działa, potem zawór - stwierdził że do wymiany.
Ja wtedy zapytałem, że może sama cewka bo nie słychać jak sterowanie ją włącza i wyłącza. I dopiero pan zdjął cewkę i sprawdził omomierzem czy mam przejście, nie miała.
Po wymianie wszystko jest ok.
ps. Więc co do mojej wcześniejszej wypowiedzi, jak bym nie miał waszych informacji to pan wcisnął by mi nowy zawór oczywiście przy tym wymijane gazu x 2 .
Tak, więc serdecznie dziękuje tym wszystkim którzy napisali mi co to mogą być za usterki.
Są naprawdę fachowcami i życzliwymi osobami.
Jeszcze raz wielkie dzięki.
Pozdrawiam
Z Poważaniem
_szumi_

a wierzby szumią dalej

Widzę, że kolega uszczypliwy.
Życzę występu w usterce.
Pozdrawiam.

Jarek, mordo, daj się lubić i nie rób konkurencji

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.