273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Rekuperatory co wybrać?

Oki Wally
kolejność , tak wyszło to
mogę zmienić
1. Tywent
2. Ekozefir
3. Systemair
4. Mistral
Albo inaczej to nie chodzi o kolejność ale o wiedzę
Ja jej nie mam więc szukam podpowiedzi, słucham tu słucham tam jestem elektronikiem i moje elementy są mniejsze
POMOCY!
OK Tywent wykreślam , a może coś dołączyć??
Co ma iso 9001 do jakości?/?
Czytelność dokumentacji to nie dla mnie ja chcę go użytkować a nie przerabiać tylko potrzebuję instrukcji pilota.
Sprawnośc jak najbardziej , cena też, automatyka też, nagrzewnica jak potrzebna to tak, preso-co?.
Cena jest ważna ale nie najważniejsza!!

A może centralkę ECONOMICS z DOSPEL-a. W pakiecie COMFORT podobno oferują cały system wentylacji z projektem i centralką. Urządzenie posiada automatykę z presostatami. A gwarancja jest całkiem, całkiem. Cena też jest konkurencyjna.

Eee no co ty.
Przecież miał kupić u mnie.
A tak. z innej beczki.
Forum na tej stronie nie jest najlepszym narzędziem do odpowiedzi na pytanie - który kupić.
Każdy Ci zaproponuje to co sprzedaje - bo jest sprzedawcą.
A na fachową i ambitną wymianę zdań nie ma co liczyć.
Było już dużo poważnych tematów kończących się długimi zażartymi i mało rzetelnymi rozmowami.
Jeden powie: - ten bo tani i dobry
tamten : - ten bo najlepszy
jeszcze inny: - ale mój ma najmniejszy pobór prądu
, lepszą sprawność, nie zamarza, ma CE,
, jest mały, z kosmiczną automatyką, jest najlepszy bo z aluminum, jest najlepszy bo z PCV, jest najlepszy bo z papieru, ma super kształt, a ten jest szwedzki..
daj sobie spokój...
.... i kup mój ;)

do SF
a jak możesz określić "najmniejszy pobór prądu"?
Może to bardziej rozwiniesz?
Czy w twojej centralce masz zainstalowane silniki z elektronicznie sterownaym komutatorem?
Bo tylko takie silniki pobieraj mniej prądu.
Jeśli nie, to takie centrale produkuje KOSS (VX - typ EC) - www.koss.pl, a pisanie o mniejszym poborze prądu bez uzasadnienia opcji - jest b. ryzykowne

OK
Dzięki Ci SF za życzliwość, muszę się z Tobą zgodzić
to nie to miejsce na zapytanie, poszukam wśród znajomych co wybrać.
Centralę Dospela widziałem na targach i specjalnie nie wyglądała na solidną, jakieś uszczelki okienne krzywo przyklejone z nieszczelnościami. Tego nie da się polubić.
Sorry wszystkim ale rady wasze nie przypadły mi do gustu , za mało w nich samokrytyki a za dużo krytyki do innych.
Żadna centralka nie jest najlepsza są tylko dobre i lepsze.
Każdy robi takie centralki żeby zarobić najwięcej , a czy to jest dobra centralka.?....NAJLEPSZA!!!!
Jak chcecie producenci mi coś zaproponować na mój domek to proszę otwarcie : taka firma, takie zalety, takie wady( ) taka cena i tyle a ja postaram się dowiedzieć wśród znajomych kto taką ma i co może faktycznie o niej powiedzieć. Czekam i dziękuję!

i jeszcze jedno
jak piszecie że ma mniejszy pobór prądu to fajnie tylko ile za to muszę więcej zapłacić i kiedy to mi się zwróci ??? bo jak okres zwrotu = okresowi pracy tego wentylatora do jego śmierci to dzięki, ale jeśli mniej to dobrze.
Wy myślicie o pieniądzach więc i mi dajcie szanse je odzyskać w odzysku ciepła!!!!

Zadzwon do mnie - 605 224 702 - pogadamy. Znam prawie wszystkie centrale wentylacyjne na pamięc. Ale musze sie dowiedzieć jakie masz potrzeby, na czym Ci zależy. Tylko w ten sposób bedziemy w stanie ustalic jaką centrale dobrac.

Jak tak znasz wszystkie to pewnie doradzisz coś na "F"

Zadzwoń do mnie. 0-700 774 774
Napewno coś ci się spodoba.

Kasia na "F" i ten telefon...

ech.... a może GWC bez G? a może G w WC? ludzie co za pierdoły piszecie!!
każdy rekuperator jest dobry......... o ile jest ekonomiczny w eksploatacji
co do wilgości powietrza.... polecam postawić w biurze troszkę kwiatów, mikroklimat się poprawi, nie wspomnę o efekcie wizualnym

Masz racje najwazniejsze że powietrze dmucha.
Jak Rosenberg mówi ; oni dmuchaja nalepiej!.
Kwiatki to dobra sugestia; więcej grzybów, grzybni i pyłków, ale mamy przecież na tą okoliczność wentylację!

Wally!! nikt ci nie każe pieczarkarni urządzać :-) mowa była o wysuszonych pomieszczeniach......... co do pyłków, rośliny doniczkowe żadko kwitną, skąd pyłki wobec tego??
pozdrawiam

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.