273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Proszę o opinie

A co w UK dokładają pracodawcy do interesu???? Przecież aby wypłacić ci 1900E na rękę twoja praca musi przynieść znacznie więcej. Mogę cię zapwenić że każdy pracodawca w Palsce da ci 10 000 zł jeżeli jeszcze z tego będzie miał zysk. Jak twoja wiedza i robota przynosi firmie 3000 zł to dostaniesz z 1000.... . Nie znam firmy , która nie chce płacić dużo komuś kto przynosi znacznie większe zyski, bo poprostu odejdzie z takiej roboty.
Nie całkiem tak jest. Polskie średnie firmy tracą aktualnie najlepszych fachowców. Znam firmy które w tym roku straciły najlepszych liderów i zatrudniaja "świeżą krew" za 1200 netto. Z taką pensja mozna się pomeczyć i z rok. Aktualnie po 5 latach w takiej firmie to maksa dostaniesz 5 000 PLN netto plus dodatki nawet jak robisz dla firmy 20 tysiecy PLN netto po wszystkich kosztach.
Proponuje iść do Pana T.B. za równowartość w euro. Przynajmniej nie stracisz 2 lat na dochodzenie do tego wynagrodzenia.

a jak ktos smiga z angielskim nawet nawet to co?
To jadac do UK czy Irlandii zarobi od 1900E na reke na poczatek i to nawet zaraz po studiach.
Z tego co się oriętuję tam są FUNTY.
A co do kwoty to można tan dostać około 10 tys PLN netto jako projektant z 2 letnim stażem.

W tej chwili mam na reke 2300 Euro. Pracuje w Irlandii od 7 miesiecy jako projektant/konsultant w sredniej wielkosci firmie (25 osob). Robie projekty HVAC+Oswietlenie+CCTV etc. dla Tesco, Duness Stores, hotele, baseny, banki itp. Wczesniej w Polsce mialem mala firme i zajmowalem sie montazem kotłów i generalnie drobnym wykonawstwem (1 osobowa firma). Przed przyjazdem tutaj nie mialem ZADNEGO doswiadczenia w projektowaniu, mimo ze skonczylem Inzynierie Srodowiska, specj. KOiIS. Podczas studiow troche dorabialem na praktyce w malutkim biurze we Wroclawiu (pol roku, liczenie OZC, proste rysunki). Do niedawna mialem swoje CV na monster.co.uk i srednio co tydzien mialem telefon z oferta pracy. Angielski znam bardzo dobrze. Moj przyklad pokazuje, ze majac prawie zerowe doswiadczenie mozna znalesc ciekawa i dobrze platna prace. Kazdy jest kowalem wlasnego losu i jesli chce zostac w Polsce i pracowac za 1200 netto to jego wola.

A ile z tego 2300 mozna odłozyc mieszkając we własnym mieszkaniu i mając swoja rodzine?

Duzo zalezy od tego gdzie sie mieszka. Dublin jest duzo drozszy niz prowincja. Ja mieskam w 20tys miasteczku, place czynsz 700E/mc za 3 pokojowy dom. Zycie to jakies 600E/mc na dwie dorosle osoby kupujac co chcemy i ile chcemy bez oszczedzania, net 25e, tv 25e, komorka 30e. Dodatkowo wyjscia do kina, restauracji, pubow etc i miesiecznie z 1 pensji zostaje nam jakies 600-700e. Pensja zony to juz czysty zysk.

Nie pracuj tutj, wyjedź ... dora rada, dziewczyna się pyta czy nie za mało 900 zł dniówki, dla kogoś po studjach, a ten DO IRANDI!

Powiedz mi Tomek, gdybys w Polsce zarabiał 2500zł i żona 2500 wyjechałbyś?

Ja bym nadal wyjechal, mam podobna sytuacje jak Tomek ale w UK. Z zony wynagrodzenia nie korzystamy. Taka sytuacja nie jest mozliwa w Polsce gdy sie jest inzynierem i pracuje 40h w firmie, nie bedac na wysokim stanowisku. Nie jest mozliwe odkladanie kilku tysiecy zl miesiecznie (w PL) a koszty zycia sa na podobnym poziomie oprocz cen domow i ziemi. Jak sie zna dobrze jezyk i chec do pracy jest duzo latwiej cos osiagnac tutaj niz w PL. Nie trzeba kombinowac, robic fuch po nocach za ktore otrzymuje sie pieniadze po kilku miesiacach lub wcale. Duzo mozna pisac.

Ja tak naprawde ciesze sie ze niektórzy moga stad wyjechac, i zyc na duzo wyzszym poziomie niz tu w Polsce na podobnym stanowisku. Drugi powód to to ze inzynierow sanitarnych jest w kraju coraz mniej a pracy dla tych ktorzy zostali i próbuja cos rozkręcic swojego jest coraz wiecej zwłaszcza ze budownictwo po długim zastoju ruszyło z kopyta.

Pracuje na Islandii jako monter systemow klimatyzacyjnych pensja podstawowa to 2100 Euro na reke.
robertsumera@wp.pl

Aha zapomnialem dodac - zapraszam.
Wymagany angielski i doswiadczenie, najlepiej studia magisterskie - nie koniecznie kierunkowe, sam jestem historykiem

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.