273
278
226
280
Strefa ekspertów HVACR

Proces chlodzenia w klimatyzatorze

super. powiedzcie mi tylko na jakiej podstawie można dobrac tak precyzyjnie moc klimatyzatora? przecież zyski ciepła w pomieszczeniu (a do tego pomieszczeniu biurowym) są nie do oszacowania. i nie mówię tu o zyskach z nasłonecznienia czy przenikania przez ściany (chociaż to też można tylko oszacowac w przybliżeniu), ale nawet od zainstalowanego sprzętu czy przebywających ludzi. oczwiście teoria pozwala na takie zabawy, ale praktyka jest taka, że zawsze trzeba prędzej lub później np. dołożyc jedno stanowisko (człowiek + komputer) lub wstawic ksero i wszystko bierze w łeb.

Dlatego warto przewymiarowac o 10-20% i dac inwerter. Nic nie zaszkodzi a nie bedzie problemow w przyszlosci.

Dziękuję za wypowiedzi. Utwierdziło mnie to iż poprawny jest mój tok myślenia i ostępowania, natomiast dobór mocy klimatyzatora na zyski jest mocno przybliżony i nie odpowiada stanu faktycznemu.
Pozdrawiam

kazuje się że wbrew temu co twiedzą dystrybutorzy klimatyzatorów nie mogę dobrać klimatyzatora o mocy równej zyskom ciepła w pomieszczeniu.
Dziękuję za wypowiedzi. Utwierdziło mnie to iż poprawny jest mój tok myślenia i ostępowania, natomiast dobór mocy klimatyzatora na zyski jest mocno przybliżony i nie odpowiada stanu faktycznemu.
Jesli chcesz dobrac super precyzyjnie klimatyzator do konkretnego pomieszczenia do wez z 10 katalogow roznych firm i znajdz jednostke najblizsza twoim zyskom. Z doswiadczenia wiem, ze prawie nigdy nie trafisz w 100% i zawsze klima bedzie przewymiarowana. Kwestia tylko o ile %. Lekkie przewymiarowanie nie zaszkodzi a i problemow ci oszczedzi jak inwestor dostawi pare biurek i komputerow tak jak pisze krzysio.

Dziękuję za wypowiedzi. Utwierdziło mnie to iż poprawny jest mój tok myślenia i ostępowania, natomiast dobór mocy klimatyzatora na zyski jest mocno przybliżony i nie odpowiada stanu faktycznemu.
Pozdrawiam
Świetne :)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.