273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

OZC kościołów

Tyle ma pan do powiedzenia w sprawie OZC a nie chce nam pan zdradzic jak pan wykonał nawiew do solarium. Zaczął pan udzielać porad odnośnie solarium to może pan skończy ?

Niestety, UE w emisji CO2 nie jest i nie będzie tolerancyjna.
Dzieki takiemu kwiatu inteligencji jak Pan niedlugo polske wywala z UE wiec Unią sie nie przejmuje.

Bez wiedzy, bez inteligencji, bez klientów, bez pracy i od tylu lat mąci? Choć nawet Ola przed nim ostrzega. Może fatycznie dzięki leżeniu krzyżem na ogrzewaniu w Łagiewnikach nabiera energii by pisać te bzdury.

dzięki wszystkim za odpowiedzi, wprawdzie nie wszystkie na temat, ale przynajmniej sobie poczytałam... wracając do tematu - piszę o problematyce ogrzewania wnętrz sakralanych. jakoś tak to będzie szło:)powiedzcie mi, jako doświadczeni inżynierowie, jakie systemy grzewcze najlepiej się sprawdzają w kościołach?? Ktoś powiedział, ze promienniki - ok, a co z ogrzewaniem dyżurnym...?? bo przecież promienniki działają tylko w trakcie maszy. a pozostałe 6 dni w tygodniu...??

Dlaczego? Jest precyzyjna automatyka!

Aniu, msze w kosciele są codziennie. Czarni już o to zadbali, by zawsze był powód do sciągania ludzi do Koscioła. Zwykle msze sa codzien, poranne i wieczore. Dolicz do tego potem drogi krzyzowe, roraty, rekolekcje i szereg innych swiat - okazji. Spokojnie mozna zalozyc, ze budynek jest eksploatowany codziennie przez conajmniej 5godz.

dzięki za odpowiedź, ale "mój" kościół jest nieco inny... składa się z dwóch zasadniczych części: kaplicy tygodniowej, w której to odbywają się msze w ciągu tygodnia oraz kościoła głównego użytkowanego wyłącznie w niedziele... stąd moje poprzednie pytanie. A wracając jeszcze na moment do OZC, czy uwzględniać zyski ciepła od ludzi?? jak się zbierze 1000 wiernych, to chyba ma to jakieś znaczenie... a może się mylę...

Ja zastosowałem automatykę. Precyzyjna automatyka wszystko uwzględni, w każdej strefie.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.