273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

OZC kościołów

Świstak ten gag ze sreberkami był super.
Coś w tym jest co napisał Michał o projektantach z duzym doświadczeniem a ja dodam i z wyobraźnią.
Anno, na potrzeby Twojej pracy dyplomowej ( nie znam tematu dokładnego )policzyłabym straty wg tych teorii. Zobaczysz jakie wielkości otrzymasz i jak będą różnić się od siebie.
Sposób obliczania strat ciepła zapewne nie jest tematem pracy, ale pozwoli Ci na zorientowanie się jaka to jest wielkość i tu przy pomocy już promotora należy wybrać najwłaściwszą.
Powodzenia.

Ogrzewanie podłogowe w kościołach ma tę przewagę nad ogrzewaniem promiennikami, że wierni chetniej klękaja, ba nawet leża krzyżem. Natomiast kosztami ogrzewania płaszczyznowego w kościołach nie ma się co przejmować - wszak ojciec imperator płaci. :))))))))))

Amen

Brzęczkowski w swoim postach w temacie "przebili brzeczka" stradził nam źródło swoich szwedzkich debilizmów odnośnie izolacyjności przegród budowlanych - mianowicie pomylił współczynnik lambda z przenikania k :))
Fantastyczny debil.


http://www.isover.se/sw22478.asp
to jest lambda?

Szkoda zaśmiecać forum dyskutowaniem z Robertem, ten Pan to znasię na... inwektywach nie na fizyce.

Skoro tak to zna sie na jednej rzeczy wiecej niz ty, pseudo "inzynierze".

Jestem inzynierem JUpiiiii!!!!

Jak można być inżynierem i stosować bzdyry z OZC, czy liczyć moc kotłowni DZISIAJ!!? Przecież to absurd lub puste słowo "inż"!!!

Z przykrością pragniemy ponformować, że Ś.P. Swistak zmarł smiercią tragiczną z przepracowania.
Pogrążona w smutku rodzina.

Szkoda zaśmiecać forum dyskutowaniem z Robertem, ten Pan to znasię na... inwektywach nie na fizyce.
Do dyskusji ze mną potrzebne ci ukończenie jakiejś szkoły - choćby zawodówki budowlanej.
Jak dobrze wiemy - tobie to nie grozi, za stary jesteś i leń dopadł.
apropos: wiesz już co to ten kilowat i wsp lambda ?:)

Jak można być inżynierem i stosować bzdyry z OZC, czy liczyć moc kotłowni DZISIAJ!!? Przecież to absurd lub puste słowo inż!!!
Nie wie pan jak mozna? To niech pan patrzy na mnie... wlasnie tak.

I nie przeszkadza Panu , że to zbyt daleko odbiega od fizyki , jest mocno nieaktualne?

I nie przeszkadza Panu , że to zbyt daleko odbiega od fizyki , jest mocno nieaktualne?
Nie, nie przeszkadza. Ja jestem tolerancyjnym czlowiekiem.

Niestety, UE w emisji CO2 nie jest i nie będzie tolerancyjna. Centralne systemy rozrowadzania ciepła nie nadają się do obiektów izolowanych. Dlatego OZC stało się historią ( co nie znaczy że poza metodyką nie zawiera zbyt dużo błędów). Domy, biura, ... mają służyć wiele lat, a centralne ogrzewanie nie da się pogodzić ze zużyciem poniżej 70kWh/m2 rocznie, o 40 Kwh/m2 nie wspominając.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.