273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

Ostrzegam wszystkich przed panem T.Brzęczkowskim

Eh panie jędruś skoro pan T.B. ma wiedze to tym bardziej przykre sie robi czytanie tego co czasami pisze. Mam nadzieje, ze oprocz wiedzy pan T.B. ma takze odpowiednia inteligencje aby wiedze zglebiac i nie pisac tego co czasami zdarza mu sie napisac.

Panie TB czy przy wannie tez montuje pan kran bezdodtykowy:)

Montaż kranów bezdotykowych przy wannie daje wg mnie największe oszczędności :)
Tylko po kilku dniach takiej kąpieli lepiej nie zbliżać sie do użytkownika.
Pyt do T.B jakiego rządu oszczędności dają krany bezdotykowe?
koszt baterii na poziomie 1200 -1500 zł/szt, tradycyjnej około 200zł.
Średni koszt ciepłej i zimnej wody na mieszkańca w bloku bez liczników (duże zużycie) około 50zł/osobę. Jaki jest przewidywalny okres zwrotu? Czy nie jest to inwestycja która zwróci się po 20latach (czyli całkowicie nieopłacalna)??
A przy okazji życzę wszystkiego najlepszego Drogim Forumowiczom!

No i odezwali się zwolennicy pana TB.
Jedrusiu, tak zazdroszczę panu TB... tupetu.
Panie Wacławie, zgadza sie jestem leniwa, więc pan mi powie, kiedy był zamontowany pierwszy wymiennik ciepła w Polsce? I na pewno poda mi pan stopę zwrotu inwestycji zgodnie z technologią proponowaną przez pana TB? Ja jestem prostaczkiem w dodatku leniwym więc nie chce mi się liczyć.
Pozdrawiam i życzę wesołej i pogodnej Wielkanocy.

przyznaje, że zdecydowałem się na dom izolowany. z podłogowym ogrzewaniem elektrycznym. nie mogę tylko zrozumieć, czemu wciąż piszecie o zwrocie inwestycji gdy dom nie jest droższy od powszechnie budowanych. Ponieważ ogrzewanie na moje 100m2 wyniecie 5000zł to mam sporo kasy na izolację. A co do kranów i ich ceny, gustfku, poczytałem jeszcze raz na stronie.
Najlepsze i gwarantowane efekty zmiejszeniu opłat za energię do ogrzewania wody użytkowej, daje znaczne ograniczenie jej zużycia, przez stosowanie baterii bezdotykowych we współpracy z termami pojemnościowymi. Nie tracąc nic z higieny, 4 do 8 razy oszczędzamy nie tylko energię jak w solarach, ale i czystą wodę, ścieki. Jest to tańsza i znacznie skuteczniejsza alternatywa dla solarów, czy pomp ciepła, a przy tym zupełnie niezależna od pogody!. Rozprowadzanie ciepłej wody użytkowej systemem rurek i pompką cyrkulacyjną obarczone jest niepotrzebnymi stratami.
Wyraźnie jest napisane , że to alternatywa, dla solarów, więc jak ktoś ma kasę na solar czy pompę, może zrobić coś tańszego z lepszym efektem. Więc gdzie tu zwrot inwestycji?

przyznaje, że zdecydowałem się na dom izolowany. z podłogowym ogrzewaniem elektrycznym. nie mogę tylko zrozumieć, czemu wciąż piszecie o zwrocie inwestycji gdy dom nie jest droższy od powszechnie budowanych. Ponieważ ogrzewanie na moje 100m2 wyniecie 5000zł to mam sporo kasy na izolację. A co do kranów i ich ceny, gustfku, poczytałem jeszcze raz na stronie.
Najlepsze i gwarantowane efekty zmiejszeniu opłat za energię do ogrzewania wody użytkowej, daje znaczne ograniczenie jej zużycia, przez stosowanie baterii bezdotykowych we współpracy z termami pojemnościowymi. Nie tracąc nic z higieny, 4 do 8 razy oszczędzamy nie tylko energię jak w solarach, ale i czystą wodę, ścieki. Jest to tańsza i znacznie skuteczniejsza alternatywa dla solarów, czy pomp ciepła, a przy tym zupełnie niezależna od pogody!. Rozprowadzanie ciepłej wody użytkowej systemem rurek i pompką cyrkulacyjną obarczone jest niepotrzebnymi stratami.
Wyraźnie jest napisane , że to alternatywa, dla solarów, więc jak ktoś ma kasę na solar czy pompę, może zrobić coś tańszego z lepszym efektem. Więc gdzie tu zwrot inwestycji?

panie Wacławie, dobrze, że pan nie jest ministrem finansów.

Tylko kociol na ekogroszek az automatycznym podajnikiem i elektonicznym sterownikiem , kominek z rozprowadzeniem ciepla po wszystkich pietrach i conajmniej 7,5 cm styropianu
Strych mozna ocieplic sianem - jak tanio
Siano zastepuje styropian i jest tanie!
Okna najtaniej niemieckie z demontazukrany to musza byc ladne i tanie
Tesco zawsze w lecie robi na nie promocje.
Rury klejone.

Dobrze mówisz, jeśli tylko te materiały wytrzymają założona żywotność budynku i podobają się użytkownikom, nie widzę powodu dla którego kupować rzeczy droższe.
Jeśli budujesz budynek na 10 lat, nie zbudujesz go z np. suporexu i nie dasz 20 cm styropianu czy wełny.
Głównym założeniem pomp ciepła, izolacji, kranów bezdotykowych, kotłów kondensacyjnych, rekuperatorów, wymienników odzyskujących ciepło ze ścieków czy innego ustrojstwa nie jest wygląd, ergonomia czy wygoda użytkownika. Głównym powodem zastosowania powyższych rzeczy jest to że przyniosą oszczędności.
Gdybyś miał za darmo energię elektryczną to czy pakowałbyś 20 cm wełny w strop? Ja raczej nie, gdybym miał za darmo elektryczność nie myślałbym żadnej izolacji i sposobie ogrzewania a skupiłbym sie na tym co mi sie podoba. Wolałbym mieć pełna klimatyzację niż rekuperator z gruntowym wymiennikiem ciepła. Niestety koszty przyszłego użytkowania trzeba liczyć przy rozpoczęciu inwestycji.

Jeśli dana inwestycja np. krany bezdotykowe (które muszą pogarszać komfort użytkowania) nie zwróci się mi w ciągu max. 10 lat, jest nieopłacalna. Lepiej te pieniądze zainwestować w inny sposób. Dlatego nie daje się ocieplenia grubości 100 cm tylko 20cm. Dlatego rurki doprowadzające wodę mają śr. 15 - 20 mm, a nie 50 mm. Dlatego wentylatory przy rekuperatorach są jaki są i min. dlatego rura wychodząca z rekuperatora ma średnice 100- 250 mm a nie np. 20 czy 1000. Ale na statkach przewody wentyl. będą mniejsze niż w budynkach.

ola czemu tak plujesz jadem. nie jestem zwolennikiem pana TB . Pan TB jak każdy pracuje i zarabia. jest może trochę dziwny . To co pan TB prezentuje w swojej ofercie i na form (termos,grzejniki elektryczne i oczywiście rekuperator ) to nic (w europie) nowego , tylko u nas dla betonowych tępych głów niektórych projektantow , ktorzy żyją jeszcze latami wczasów pod gruszą z zakurzonymi teoriami to abstrakcja . a tak naprawdę ola to swoim ostrzeganiem zachowujesz się ( bez obrazy ) jak cnotliwa panienka

Z okazji Świąt Wielkanocnych, życzę Panu Tomkowi (TB) wiele wiosennych sił.
Janusz

jędruś, miły komplement ten o cnotliwej panience.
Ostrzegam przed panem TB wszystkich nowych użytkowników, ponieważ wprowadza ich notorycznie w bład, wypowiadając sie np. w temacie obecnie obowiązujących przepisów np. te jego słynne 15m3/h/osobę. Przytacza normy innych państw, które, jak udowodnił jeden z dyskutantów, naciąga do swoich teorii.
Nikt z nas, uczestników forum, nie jest alfą i omegą, ale jego sposób wygłaszania teorii (notabene nie popartej badaniami )jest delikatnie mówiąc niestosowny.
Byc może pan TB stosuje się do powiedzenia, że kłamstwo powtarzane milion razy staje się prawdą, a może lepiej było by tą energię spożytkować na wykonanie sumiennych badań i obliczeń?
Tylko wg czego ma liczyć skoro wg niego podstawowe wzory są do bani?
Pozdrawiam pana i życzę sukcesów.

"ola , bez obrazy ale jesteś nowicjuszką i masz za małe doświadczenie żeby dyskutować z panem TB lub podważać jego zdanie Pan TB jest taki jaki jest , ale daleko tobie do jego wiedzy."
Panie jędruś Pan mnie zna?
Proszę się bardziej wysilić, żeby mnie obrazić lub zniechęcić.

Faktycznie panie Jędruś to co pan TB przedstawia to nic nowego. Niektore z jego materialow sa nawet bardzo udane (no moze poza tymi grzejnikami elektrycznymi...). Dlatego zapewne sprzedaz mu leci. Jednak sposob w jaki pan TB to przedstawia jest hmm wiedza jaka sie chwali na tym forum cozz lepiej by bylo jakby nic nie mowil. Czasami tak jest, ze lepiej nic nie mowic. Inaczej mowiac, chociaz niektore jego produkty sa bardzo fajne (np maty grzewcze do rynien ktore niedlugo stana sie bardzo popularne (ktos wie moze dlaczego? jak wie to niech sie pochwali wiedza :D), albo rekuperatory) to jednak ja niechcialbym kupic ich od takiego sprzedawcy ktory probuje mnie przekonac, ze ziemia jest plaska... eh taka niestety smutna prawda.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.