273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Odzysk ciepła

sorki za dubla

Wejdź na link
http://www.koss.pl/page.php?l=1&go=22
i znajdź sobie firmę z okolic Szczecina, która Ci pomoże w wybraniu i dobraniu odpowiedniej centrali rekuperacyjnej.

Marcin (ten pytajacy o rekuperator) bardzo szybko zwatpil poszedl kupic sobie jakis zagraniczny produkt. Moral znajdzcie sami!

No właśnie. Ciekawe, że temat poważny i konkretny a schemat dyskusji ja z forum np. Gazety Wyborczej - ja mam rację - nie, to ja mam rację - nie znasz się - ale jesteś prosty - to ty jesteś prosty, na doatek nie potrafisz przeczytać, itd.
Naczytałem się i nic się nie dowiedziałem, zmarnowałem czas. Szkoda.
Pozdrawiam, W.

www.ekozefir.pl

czesc!!!
Pisales na forum , ze zakladasz w domu rekuperator zubr i co jestes z niego zadowolony? proacuje cicho i zeczywiscie tak wydajnie?
Jesli mozesz to odpisz jak najszybciej poniewaz mam zamiar kupic jakis rekuperator i nie wiem jaki.
Pozdrawiam Marek

warto pogadać o centralach eko zefir

witam
mam zamiar zakupic taki rekuperwator ,czy moze mi pan opisac jak to dziala i czy dziala poprawnie Bo jak pan napisal po co przeplacac

potrzebije atestow , aprobat certyfikatow na flex przewody isolowanie i nie izolowane na adrea m.cacon@fkklimawent.pl

Ja mam w domku Mistral 400 DUO. W lecie dziala ok, dosyć cicho, jest wymiana powietrza. Jesienią też ok ale z centrali wycieka woda (pomimo że odpływ sprawny) - po prostu wycieka. W zimie całkiem kiepsko. Po pierwsze przy temperaturze na zewnątrz około zera powietrze nawiewane do domu ma max 10C. Czyli powietrze nawiewane jest wyczuwalnie zimne i nieprzyjemne. W instrukcji podają że powietrze nawiewane będzie miało 12-15 C w innym miescu instrukcji że ok 20 C - to nie jest prawda. Ponadto przy temperaturach już poniżej -1 rekuperator zamarza. Wyłącza się nawiew na jakieś 20 min. Włącza się po jakimś czasie i przez chwilkę nawiewa powietrze o temp ok 5C (to jest bardzo zimne powietrze) po czym ponownie się wyłącza. Dom wychładza się bardzo szybko. Nie wiem czy to normalna praca ale wydaje mi się że niestety dla tej centrali tak. Czuję że czeka mnie długa batalia z producentem i montarzystą.

Co tu wymagać? Wymiennik z materiału z którego robi się plastikowe kartony, uszczelki z okien, iolacji żadnej... chińskie wentylatory.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.