273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Nieuczciwi sprzedawcy

Witam
Koledzy wydaje mi się,że wprowadzacie Daniela w błąd.
Klimatyzator z funkcją grzania dobiera się obliczając wymaganą wydajność chłodniczą dla warunków letnich.
Nie są to urządzenia przeznaczone do samodzielnego ogrzewania w skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych .To wszystko znajduje się z pewnością w instrukcji,którą Daniel otrzymał.Jeżeli firma dealerska twierdzi,że o tym informowała to nie miała ona obowiązku uzyskiwać pisemnego potwierdzenia.Pomimo,że nie jest to uczciwe to żaden Sąd Danielowi nie pomoże.
Inaczej wygląda sprawa naprawy gwarancyjnej i to jest określone w karcie gwarancyjnej.Radziłbym w tym wypadku dokonać zgłoszenia na piśmie.
Domyślam się,że o wyborze firmy w której Daniel dokonał zakupu decydowała cena.Na rynku funkcjonuje wiele firm sprzedających niedowymiarowane urządzenia aby konkurować ceną.Na fakturze z pewnością nie wyszczególniono kosztów doboru wydajności i Daniel nie ma szans wykazania,że sprzedawca za to odpowiada.
Osobiście zawsze informuję Klienta o powyzszym przeznaczeniu tych urządzeń jak również odmawiam montażu (choC nie mam takiego obowiązku) dobranych nieprawidłowo.
Na marginesie niezbyt etyczne jest identyfikowanie na forum nazwy firmy,gdyż nie można wykluczyć,że Klient zażyczył sobie ten konkretny model twierdząc np.,że będzie go użytkował jedynie w sprzyjających warunkach co nierzadko się zdarza.(Dogrzewanie przed sezonem grzewczym)
Pozdrawiam

Ale idąc do tej firmy, od wejścia mówiłem, że chcem aby to ogrzewało, i jako jedyne ogrzewanie bedzie w sklepie. Nikt mi nie powiedzial ze sa to urzadzenia tylko do dogrzewania!!!

W zasadzie nie do klienta. Mam jedno pytanie jak można uruchomić w grudniu klimatyzator gdy temperatura na zewnątrz jest ujemna.
Dwa zapewne firma instalacyjna i handlowa nie wiedziała o tym lub założła ,że w miescie Wrocław temp. nie spadnie poniżej minus 15 Cel. A raczej na pewno nie przeanalizowała spadku wydajnosci urządzenia w funkcji grzanie przy obniżajacych sie temperaturach zewnętrznych.
Dla mnie dwója z fizyki na poziomie szkoły średniej dla osoby dokonujacej doboru i kupujacego.
Dla handlowca firmy duża 5 z plusem - zarobił dla firmy pare tysiecy. A poziom usług - to taka nasza norma.

Mowisz o 5+, hmm ciezko mi sie z tym zgodzic. Bo zadowolony kilent poleci cie innym, a ze te klimatyzatory sa montowane w sklepie to je ludzie widza, i pytaja sie kto zaklada. Wiec myślisz, że w takiej sytuacji polecę tą firmę komukolwiek?? A pozatym bede powiększał sklep i będe potrzebował też podobne urządzenia, i myślisz, że je kupie w tej firmie??

AIRMAN oczywiście że można urucjomic klimatyzator w grudniu. Mało tego widziałem klimatyzatory typu inverter (i to FUJITSU) które przy - 18stC grzały i ogrzewały pomieszczenie biurowe. I co?? A przecież z tego co wiem model Arctic sprzedawany jest do Skandynawii. Tam nie mają zimy??

Do" yaro"
Na 410 mogły grzać tylko jaka była ich wydajność i koszty tego grzania.
W naszych warunkach atmosferycznych bezsensowne byłoby dobieranie wydajności uwzględniając zapotrzebowanie na ciepło w skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych.Występują one raptem niewiele dni w roku i ekonomicznie bardziej uzasadnione jest inne ogrzewanie w tym czasie.
Generalnie jednak z doświadczenia wiem,że często takiemu "nieporozumieniu"winne są obie strony.
Klient często zwiększa swoje wymagania po dokonaniu zakupu,natomiast sprzedawca przesadza w zachwalaniu towaru.
Niezależnie od wszystkiego nie należy nikogo osądzać bez wysłuchania racji drugiej strony tym bardziej,że w instrukcji z pewnością znajduje się opis przeznaczenia i warunków pracy urządzenia.
Sądzę ,że chyba najrozsądniej byłoby załatwić sprawę polubownie tym bardziej,że są to dobre urządzenia i byłaby możliwość niejako przy okazji wymienić jeden na większy.
Pozdrawiam

Ja nie pytałem czy mozna właczyc tylko np. jak odpowietrzyć i ewentualnie ususzyć rurociagi np. lutowane twardo , albo rury wyjete z magazynu nie zawsze dobrze zabezpieczone . Bo start to mozna nawet właczć na Kamczatce

Ja nie pytałem czy mozna właczyc tylko np. jak odpowietrzyć i ewentualnie ususzyć rurociagi np. lutowane twardo , albo rury wyjete z magazynu nie zawsze dobrze zabezpieczone . Bo start to mozna nawet właczć na Kamczatce
.
Nie kompromituj się. Do odpowietrzania jest pompa próżniowa;
Jeżeli zachodzi potrzeba lutowania twardego to chyba jest rzeczą normalną ,że czynimy to w atmosferze obojętnej przepuszczając przez rury np.azot;
Co znaczy nie zawsze dobrze zabezpieczone rury wyjęte z magazynu,nie wspominając,że problem byłby chyba przy wnoszeniu rur do ciepłego magazynu z zewnątrz gdzie panuje mróz.
Dla mnie dwója z minusem zarówno z teorii jak i z praktyki.

Powiedzcie mi czy jest wogule możliwość wymiany takiego urządzenia na większe?? chodzi mi o jedno z 2. Jak na to sie zaopatruje główny przedstawiciel na Polske??

Rozmawialem z importerem ma zajac sie ta sprawa !

Historia opowiedziana przez Pana Daniela jest co najmniej nieprawdziwa, naszą wersję przedstawiam poniżej.
W Grudniu 2005 roku Pan Daniel zakupił urządzenie Inverter Fujitsu ASY-18LB do jednego ze swoich sklepów ( dobór urządzenia był wykonany przez nas), Pan Daniel był bardzo zadowolony i w związku z tym zlecił nam wyliczenie mocy dwóch urządzeń do drugiego lokalu. Zaproponowaliśmy urządzenia Fujitsu ASY-18LB szt.2. Jednak klient ze względu na oszczędności finansowe i trwającą promocje na urządzenia Arctic wybrał modele ASY-9LB Arctic szt2. Zakomunikował że dwa urządzenia Arctic ASY-9LB powinny ogrzać mu dwa niewielkie pomieszczenia (każde po 15m2). Po zainstalowaniu urządzeń okazało się że są to 3 pomieszczenia z otworami drzwiowymi 2m x 2m. W nawiązaniu do usterki urządzenia to takowa rzeczywiście wystąpiła i po bezskutecznych próbach naprawy firma Fujitsu podjęła decyzję o wymienie urządzenie na nowe o czym klient został poinformowany. Pana Daniel żąda od nas abyśmy wymienili mu klimatyzatory na urządzenia o większej mocy. Kilka tygodni przed zakupem urządzeń Pan Daniel wraz z ofertą otrzymał od nas wszelkie katalogi i dane techniczne dotyczące urządzeń i to było głównym powodem jego decyzji o zakupie urządzń ASY-9LB Arctic. Niezgadzamy się z opinią Pana Daniela która jest dla nas krzywdząca i nieodpowiada prawdzie.
P.S.
Panie Danielu jeżeli ma Pan nam coś więcej do powiedzenia niż tylko kłamstwa to zapraszamy na rozmowę. W dniu dzisiejszym gdy dzwoniliśmy do Pana , odpowiedział Pan że nie zajmuje się już tą sprawą i odesłał nas Pan do swojej siostry. Proszę być konsekwentny w swoich działaniach bo z tego co widzę to pod przykrywką anonimowości jest Pan bardzo wylewny. Słowo "Barany" celowo pomijam , aby nie rozpoczynać niekończącej się dyskusji. Świadczy to tylko o Pana poziomie.
Z wyrazami szacunku
Niesłusznie oskarżony

Do sapera. Nigdy nie twierdziliśmy że urządzenie będzie pracować w temperaturach dodatnich. Wszystko co pisze Pan Daniel odnośnie aspektów technicznych jest bardzo mylące i w żadnym względzie nie odpowiada prawdzie. Są to słowa osoby która nie zrozumiała co się do niej mówi. Pan Daniel sam sobie wybrał urządzenia po podstawowym kryterium jakim jest moc grzewcza/chłodnicza , a nawiasem mówiąc Pan Daniel nie jest kompletnym laikiem ponieważ sam prowadzi firmę o profilu technicznym i wie wiele o mocy grzewczej Jeżeli w jakikolwiek sposób czuje się Pan (Saper) oszukany to bardzo proszę o kontakt. Spróbujemy to naprawić.

Czy wypytałeś sprzedawcę o wszystkie możlowości klimatyzatorów???? Czy tylko chciałeś przyoszczędzić trochę kasy????

A co Panie mądry z ewentualną wilgocią przy ujemnych temperaturach . Pompa ma chodzic do wiosny aż rurki i kora odtaje

Drogi Panie Airman. Wilgotność w tempetaurach ujemnych jest bardzo niska. Proszę zrobić doświadzenie, włożyć piwo do zamrażalnika. Czy wykropli się na nim woda?
Zapraszam do powtórki z fizyki. A poza tym nic "airman"
powinien do czegość zobowiązywać.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.