Już co drugi Polak robi zakupy w Internecie! Niewątpliwe Polacy kupują coraz więcej w Internecie, co powoduje, że od kilku lat handel internetowy rozwija się w dwucyfrowym tempie. Estymacje dotyczące wartości rynku e-commerce na koniec roku 2014 były bardzo optymistyczne i zakładały, że wartość ta przekroczy 35mld złotych. Handel internetowy w Polsce rośnie w tempie 15-20% w skali roku, co czyni go jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin gospodarki.

Ile klimatyzatorów sprzedano na Allegro w roku 2014?

Allegro to lider e-commerce w Polsce i ma obecnie około połowę tego rynku

Grupa Allegro to potentat dobrze wszystkim znany. Na Allegro możemy kupić lub sprzedać praktycznie wszystko. Dla wielu sprzedawców jest to bardzo dochodowy kanał sprzedaż, a dla niektórych najważniejszy i jedyny generujący największe obroty. Większość transakcji na Allegro dotyczy nowych produktów, które oferują profesjonalni sprzedawcy chcący w ten sposób pozyskać klientów na swoje produkty. Biorąc pod uwagę zasięg tej platformy i dane sprzedażowe możemy stwierdzić, że produkty sprzedające się na Allegro mogą odzwierciedlać trendy na całym rynku e-commerce.

Czy branża HVACR jest obecna na Allegro?

Oczywiście, że tak. Z pewnością nie jest to najpopularniejsza kategoria, ale dział klimatyzacja i wentylacja w 2014 roku wygenerował sprzedaż na poziomie 11 582 051,25 zł. Najlepszy sprzedawca zamknął rok sprzedażowy na poziomie ponad 2 mln złotych.

Jakie urządzenia cieszą się największą popularnością?

Miejsce pierwsze ex æquo – klimatyzatory i wentylatory. Następnie, kanały kształtki, rekuperatory, regulatory obrotów oraz wiele innych urządzeń objętych kategorią pozostałe.

Jaką sprzedaż wygenerowały klimatyzatory w roku 2014?

Udział klimatyzatorów w całej sprzedaży produktów HVACR na Allegro to około 30%. W zeszłym roku wartość sprzedaży wyniosła ponad 3 300 000 złotych. Sprzedano prawie 4 800 sztuk. Średnia cena jednego urządzenia to około 700 pln. Opracowanie: Redakcja 


Komentarze

  • klimatyzatory allegro

    czy możecie napisać coś więcej o tym.. jakie marki - chodzi mi o konkretnie o modele

    dzieki
    Marek