Gość: Jack
2016-07-18 18:29
Łączenie przewodów wywiewnych z WC
Witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc.

Mianowice jestem właścicielem budynku w którym odbywa się rehabilitacja. W związku z przebudową chcemy zainstalować wentylację mechaniczną nawiewną wywiewną. Czy jeśli chodzi o instalację wywiewną można do jednej centrali połączyć przewodami wywiew m. in. z WC, łazienek, szatni, sali gimnastycznych i gabinetów? Jak ogarniałem temat to obiło mi się o uszy że nie można łączyć pomieszczeń o różnych wymaganiach? Jak to wygląda w praktyce? Można tak połączyć czy trzeba instalować drugą centralę? Dzięki za pomoc
Gość: Kaja
2016-09-14 14:42
Re: Łączenie przewodów wywiewnych z WC
Drugiej centrali nie trzeba. W takim przypadku z wc/łazienek powietrze odprowadza się wentylatorem wyciągowym- i tyle. A w bilansie dla centrali uwzględnia się transfery z pomieszczeń sąsiednich do wc.
Gość: Jack
2016-11-17 17:19
Re: Łączenie przewodów wywiewnych z WC
A co jeśli z łazienek i wc wyciągamy w sumie więcej niż 500 m3/h? Co z odzyskiem ciepła? Czy dając wtedy wymiennik można powietrze nawiewane (ogrzane w wymienniku) dostarczać jakby dodatkowo w strefę obsługiwaną przez inną centrale?
Gość: Hubert
2016-11-24 14:46
Re: Łączenie przewodów wywiewnych z WC
Jeśli bardzo chcemy odzyskiwać ciepło z pomieszczeń sanitarnych to w grę wchodzi odzysk glikolowy gdzie separujesz strumienie powietrza. Ale aby było to opłacalne potrzeba też znacznych ilości powietrza.
Gość: Janek
2016-11-26 10:34
Re: Łączenie przewodów wywiewnych z WC
A czy jeśli mamy dużo pomieszczeń sanitarnych to można odzyskać ciepło z łazienek w wymienniku krzyżowym i powietrze podgrzane w wymienniku nawiewać do pomieszczeń użytkowych? Nie zachodzi wtedy mieszanie powietrza więc taki projekt spełniałby wymagania rozporządzenia, prawda?