273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Klimatyzowanie przy uzyciu pompy ciepła?

jonny, skoro zakładam pompę Junkersa za sporą sumę i słyszałem, że można też klimatyzować dom takim urządzeniem to dlaczego miałbym nie skorzystać z takiej możliwości? Po prostu chciałbym połączyć dwie opcje w jednym urządzeniu :)
Wojtku, nie chcę żebyś odbierał pracę projektantom bo i tak zamierzam wybrać się do któregoś z nich. Poza tym na forum szukam opinii, które potem konfrontuję z ludźmi, którzy będą wykonywali mi instalację. Nie chcę, żeby potem moja instalacja chodziła źle, dlatego szukam informacji :)

No właśnie piszesz celofan o dużym koszcie. A powiedz ile kosztuje taka pompa ciepła Junkersa? Zastanawia mnie to :)

Sama pompa ciepła Junkersa będzie kosztowała w granicach 30 000 zł. Do tego dojdzie koszt odwiertu pod sondę. Myślę, że całkowity koszt zamknie się w granicach 50 000 zł. To jeszcze nie tak super dużo jak za komfort, który sobie zafunduję. Jak jeszcze uda mi się zmontować tą klimatyzację to juz zupełnie będę miał super :)

50000zł za instalację grzewczą to dużo, chociaż nie do przesady :) Można w sumie zrobić inne ogrzewanie niż pompą ciepła, które będzie zdecydowanie tańsze. No ale w sumie to raz wydajesz trochę więcej kasy i masz problem z głowy.
Co do pompy ciepła Junkersa. Będzie Ci służyć bez zarzutu tak jak wszystkie urządzenia grzewcze tej firmy, ale do klimatyzowania polecam jednak klimatyzator ;p

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.