273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Klima typu split słabo chłodzi

Wezwac serwis !!

Proszę zmienić serwis. Sprężarka jest sprawna, a Panów pseudo serwisantów wysłać na zbiór truskawek.

Proszę zmienić serwis. Sprężarka jest sprawna, a Panów pseudo serwisantów wysłać na zbiór truskawek.
Dziękuję wszystkim za opinie. Przyznam, ze do teraz nie jestem pewien czy klima działa dobrze, czy nie. Jeśli jest włączona przez około 2 godziny to w mieszkaniu jest zimno. Spokojnie utrzymuje komfortową temperaturę (zamiast 28 stopni w upalne dni mam np 25)
Dziś patrzyłem na klimę zainstalowaną testowo w supermarkecie, to wcale nie wiała bardziej gorącym powietrzem z jednostki zewnętrznej - ani wylatujace powietrze nie było bardziej chłodne. Ponadto zawory były tam oblodzone. U mnie nie wystepuje oblodzenie w zadnym miejscu - ani zaworów ani jednostki wewnętrznej, skropliny płyną rurkami aż miło. Pirometru nie mam do pomiaru.
Moze zamiast wydawac 200PLN na serwis normalnie sobie funkcjonować, skoro klima spełnia postawione zadanie?

Moze zamiast wydawac 200PLN na serwis normalnie sobie funkcjonować, skoro klima spełnia postawione zadanie?
Może zaoszczędzisz.Ja mam w mieszkaniu już od 4 lat klimę 3,5 kW.Co roku przyjeżdża serwis maj-czerwiec i nie płacę 200 zł,a 300 zł.Bawią się nim ze 4 godziny.Czyszczą wszystkie elementy styku z powietrzem parą,mierzą itp.,a na koniec wypsilkują jakimiś preparatami,a potem zostawiają jakieś tabletki co to by nie śmierdziało.I powiem Ci-jestem zadowolony.

klima jest niezdrowa tylko rekuperatorek cię zadowoli

Mam klimę "Duracraft" i identyczny problem - do tego czasu. W pokoju 28 stopni, schłodzi do 24-25 a na wylocie kratki 14. Myślałem że jest uszkodzona i chciałem wzywać serwis, ale jak u Ciebie jest podobnie, to widocznie tak może pozostać. Już jestem spokojniejszy. W kieszeni 200 zł. zaoszczędzone. Pozdrawiam !!!

BRAWO , BRAWO ZAOSZCZĘDZACIE 200 ZŁ A ILE TRACICIE NA PRĘDZIE ŻEBY TO POMIESZCZENIE SCHŁODZIĆ TEMPERATURĄ 14 ST . PRZY WYLOCIE POWINNO BYC POMIĘDZY 5 A 10 STOPNI CELCJUSZA I WTEDY O ILE SZYBCIEJ SCHŁODZI I SIĘ WYŁĄCZY SPRĘŻARKA. JA JAK MONTUJĘ PORZĄDNE URZĄDZENIA TO ZAWSZE JEST OK 6-7 ST NA WYLOCIE.

Wiec montowaali klime specjalisci w lokalu usługowym na moim osiedlu. Spytałem ich o pirometr aby u siebie zmierzyc czy rzeczywiscie jest 14, czy tez moje metody pomiarowe sa złe.
Goscie nie wiedzieli co to pirometr:(
Spytalem tez czy mogliby dobic czynnika i wyprozniowac i czy maja stacje odzysku. POwiedzieli ze stacji nie mają i ze moga w powietrzewypuscic;)
Ogolnie mili byli Panowie ale na ich serwis sie nie zdecydowałem

Wyglada ze troche czynnika ziebniczego ulotnilo sie. Trzeba sprawdzic szczelnosc instalacji.
Najlepiej podokrecac koncowki flare i dobic gazu, jesli bylo lutowane to trzeba to sprawdzic.
albo
Najlepiej wypuscic gaz w powietrze, azotem pod cisnieniem sprawdzic instalacje, uzupelnic instalcje nowym gazem tyle ile jest na tabliczce znamionowej.
Na wylocie z parowacza temp. pow. powinna byc okolo 5 C

ludzie! jakie 5 stopni na wylocie?!? może warto przeczytac DTR albo chociaż instrukcję. tam pewnie jest napisane, że sprawny klimatyzator (tego typu) schładza powietrze o 8-10 stopni, czyli jeśli na wejściu masz 24 a na wyjściu 14 to jest wszystko OK. co nie przeszkadza, że fachowy serwis można by było wezwac, ale z fachowym to teraz kłopot...

Mam klimę Duracraft i identyczny problem - do tego czasu. W pokoju 28 stopni, schłodzi do 24-25 a na wylocie kratki 14.
Ludzie!!! Czego wy sie spodziewacie po zwyklym splicie? Ze wam schlodzi pomieszczenie do 18 czy 20C jak na zewnatrz jest 32??? Jezeli w pomieszczeniu jest +28C to zwykly split 2,5kW schlodzi max do 24C. To ze na wylocie jest 14C jest oczywiste bo przeciez trzeba jakos odebrac cieplo z goracego powietrza w pomieszczeniu.
A do autora tematu: Wg mnie wszystko dziala poprawnie. Sprezarka dziala dobrze a brak oblodzenia na instalacji jest pozytywnym objawem.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.