273
278
226
280
Strefa ekspertów HVACR

Jak wykonać projekt instalacji mechanicznej dom + gabinet lekarski

Minox -> Nie przejmuj się atakami ze strony niektórych forumowiczów. To wolny kraj, masz prawo zarówno strajkowac, jak i wybdować sobie dom, i wiele innych rzeczy. nie rozumiem dlaczego niektorzy musza na przypadkowych osobach wylewać swoją złość, nie mając o adwersarzu bladego pojęcia.
Pozdrawiam i udanej budowy życzę!

A odzysk ciepla sens ma tak od 5000m3/h. Nie sadze bys tyle potrzebowal do gabinetu, lub domu, nawet przy zastosowaniu jednej centrali
Czy chcesz powiedzieć że rekuperacja w domu jednorodzinnym jest nie ma sensu?
Ale jak w takim razie zapewnić ogrzewanie nawiewanego powietrza w zimie w trakcie dużych mrózów.
Czy możesz polecić konkretne centrale bez reku które mogłbym zastosować w gabinecie.

Minox -> Nie przejmuj się atakami ze strony niektórych forumowiczów. To wolny kraj, masz prawo zarówno strajkowac, jak i wybdować sobie dom, i wiele innych rzeczy. nie rozumiem dlaczego niektorzy musza na przypadkowych osobach wylewać swoją złość, nie mając o adwersarzu bladego pojęcia.
Pozdrawiam i udanej budowy życzę!
Dziekuję :)

A po co na siłę wentylacja mechaniczna w gabinecie.

wystarczy na 230V przecież to 60m2!!!

A po co na siłę wentylacja mechaniczna w gabinecie.
No właśnie..... nie jest wymagana ale po 6 godz. wykonywania badań USG w gabinecie gdzie w upalne lato nie działa wentylacja grawitacyjna człowiek wychodzi całkowicie padnięty
Niestety to ustrojstwo trochę grzeje.
Rozważam wykonanie tańszej wersji czyli klimatyzator typu split ale wtedy wentylacja grawitacyjna tym bardziej nie będzie działać. Za to nie będzie gorąco.

wystarczy na 230V przecież to 60m2!!!
Napiszesz coś więcej.... ;)

Podkład domu ?
Jeśli zwarta bryła i kotłownia ( wentylatorownia) pośrodku
lepiejdwa odejścia na nawiew i powrót do gabinetu z jednej centrali...
Jak nie to :nawiew wentylatorek kanałowy z nagrzewnicą i filtrem aby przewietrzyć przed otwarciem a wywiew wentylatorek osiowy zblokowany pod jeden włącznik....
Bez obejrzenia projektu : wyłącznie lanie wody
OK mogę podać projekt domu bo to projekt gotowy.
Dom w nagietkach 2 z Archonu.
Tak jak jest tutaj
[url]http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m4402c9f799b71[/url]
Garaż 2 stanowiskowy został powiększony i zaadaptowany na Gabinet.
Zainteresowało mnie to co piszesz powyżej ale może to jakoś rozwinąc bo nie bardzo to rozumiem ;)
wiem ze to nie o tym mowa ale bardzo mnie ciekawi
czy są jakieś formalne wymogi na adaptacje pomieszczenia do gabinetu? jak najlepiej rozwiazac uklad pomieszczen w takim gabinecie przydomowy? i ile musi miec min m2 zeby byl funkcjonalny? dzieki za odpowiedz

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.